Міжнародна асоціація академій наук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжнародна асоціація академій наук (МААН) — міжнародна неурядова організація, створена 1993 року з метою об'єднання зусиль академій наук для вирішення на багатосторонній базі найважливіших наукових проблем для збереження зв'язків, що історично склались, і розвитку нових творчих зв'язків між науковцями.

Кожна з академій наук, що входять до складу МААН, є цілковито незалежною у всіх аспектах своєї діяльності. Рішення МААН мають для академій наук — її членів — винятково рекомендаційний характер.

Керівництво[ред. | ред. код]

Вищим органом МААН є Рада, до складу якої входять президенти академій наук — членів МААН або делеговані ними особи. Рішення Ради приймаються, як правило, на підставі консенсусу. В період між засіданнями Ради діяльністю МААН керує її президент.

Рада МААН[ред. | ред. код]

Члени[ред. | ред. код]

Академії наук — члени МААН[ред. | ред. код]

Академії наук країн колишнього СРСР

Академії наук інших країн

Організації — асоційовані члени МААН[ред. | ред. код]

Штаб-квартира[ред. | ред. код]

Київ, Україна.

Історія створення[ред. | ред. код]

23 вересня 1993 року в Києві в Інституті теоретичної фізики АН України відбулись установчі збори повноважних представників національних академій наук 15 держав Європи та Азії, на яких було одностайно прийнято рішення про створення МААН.

На правах повноправних членів до МААН увійшли академії наук усіх країн СНД і В'єтнаму, а академії наук Словаччини та Чехії — як спостерігачі. Президентом МААН одностайно було обрано президента АН України академіка Бориса Євгеновича Патона, а віце-президентом МААН — президента НАН Республіки Казахстан академіка Умірзака Махмутовича Султангазіна.

Учасників установчих зборів прийняв Президент України Леонід Кравчук.

Для нової міжнародної організації важливим стало питання легалізації її діяльності й розміщення штаб-квартири. У травні 1994 року указом Президента України Асоціація отримала офіційне визнання з боку держави й підтримку відносно розміщення штаб-квартири МААН у Києві.

Посилання[ред. | ред. код]