Міжнародна організація журналістів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Міжнародна організація журналістів (МОЖ) – це добровільне журналістське об'єднання, засноване 8 червня 1946 року на Конгресі в Копенгагені представниками 21 країни антигітлерівської коаліції. В умовах "холодної війни" МОЖ перетворилася на організацію журналістів соціалістичного табору, яка контролювалася ідеологічним апаратом КПРС. З розпадом соціалістичного табору перестала існувати, але до цього видавала щомісячний журнал "Демократический журналист".

Офіційними мовами Міжнародної організації журналістів є англійська, арабський, іспанська, німецький, російська, французький. МОЖ має консультативний статус при ЕКОСОР(категорія II), ЮНЕСКО (категорія В).

Статут визначає головне завдання організації - "захист миру, зміцнення дружби і співпраці між народами з допомогою вільного, правдивого і чесного інформування громадськості, захист свободи друку і прав журналістів".

Перший установчий конгрес МОЖ 1946 року постановив: вищим керівним органом є з'їзд, якого повинні збирати раз на п'ятиріччя. Під час його проведення обираєтись президія та превління, які керуватимуть організацією між сесіями. Усі творчі та організаційні птання вирішує секретаріат Міжнародної організації журналістів.

У 1958 році на IV Конгресі МОЖ засноване свято – Міжнародний день солідарності журналістів як пам'ять про страченого 8 вересня 1943 року чешського журналіста і письменника Юліуса Фучика.

Література[ред.ред. код]

  • Гетьманець М. Ф. Сучасний словник літератури і журналістики / М. Ф. Гетьманець, І. Л. Михайлин. — Х. : Прапор, 2009. — 384 с.

Посилання[ред.ред. код]