Міжнародна організація з міграції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
International Organization for Migration
IOM-Visibiliy Logo PRIM BLUE RGB-EN.svg
Абревіатура IOM, OIM, OIM, OIM і МОМ
Тип міжурядова організація
видавництво
Засновано 1951
Країна Flag of Switzerland.svg Швейцарія
Штаб-квартира Женева
Офіційні мови англійська, французька і іспанська
Генеральний секретар Антоніо Віторіно[en]
Вебсайт iom.int/es
iom.int/fr
iom.int

CMNS: Міжнародна організація з міграції у Вікісховищі

Міжнародна організація з міграції (англ. International Organization for Migration; МОМ / IOM) — міжурядова міжнародна організація, що була створена та діє створена для розв'язання численних міграційних проблем у сучасному світі; є провідною міжурядовою організацією в міграційній галузі та тісно співпрацює із урядовими, міжурядовими та громадськими установами та організаціями.

МОМ була заснована під час конференції в м. Брюссель 5 грудня 1951 року. Відповідно до Статуту МОМ, метою організації є координація міжнародної міграційної політики з боку держав та міжнародних організацій, створення форуму для обговорення актуальних питань у сфері міграції, а також надання державам технічної та консультативноїдопомоги задля реалізації конкретних проєктів у міграційній сфері.

2016 року МОМ офіційно приєдналася до системи ООН як Агентство ООН з питань міграції.

Діяльність[ред. | ред. код]

МОМ включає 174 країни-членів і ще 8 країн мають статус спостерігачів. Організація має понад 100 регіональних офісів, її штаб-квартира знаходиться в Женеві (Швейцарія).

Головні цілі й напрямки діяльності МОМ:

  1. управління міграцією в інтересах усіх залучених сторін;
  2. реагування на кризи;
  3. міжнародна співпраця та партнерство;
  4. Глобальний договір про міграцію.

Діяльність МОМ спрямована на забезпечення врегульованого та гуманного управління міграцією, міжнародного партнерства у вирішенні міграційних питань, допомогу в пошуку практичних рішень міграційних проблем, а також на надання гуманітарної підтримки мігрантам, які її потребують, включно з біженцями, внутрішньо переміщеними особами та постраждалими від торгівлі людьми.

Членство України в Міжнародній організації з міграції[ред. | ред. код]

Представництво МОМ в Україні[ред. | ред. код]

Представництво МОМ в Україні почало працювати в Києві у 1996 році, коли Україна отримала статус країни-спостерігача МОМ.

За 25 років в Україні МОМ надала допомогу понад 800 тис. людей, включно з потенційними мігрантами, людьми, що повернулися, постраждалими від торгівлі людьми та мігрантами в інших уразливих ситуаціях, учасниками програм переселення, внутрішньо переміщеними особами тощо, безпосередньо та через місцевих партнерів.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела та посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]