Міжнародна рада футбольних асоціацій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Міжнародна рада футбольних асоціацій (англ. International Football Association Board, IFAB) - міжнародна греміум, який регулює і визначає зміни футбольних правил.

Перше засідання IFAB відбулося 2 червня 1882 в Лондоні, де було прийнято рішення про проведення першого в історії турніра на рівні національних сбірних Англії, Уельсу, Шотландії і «Остріва Ірландія». ФІФА, при своєму створенні в 1904 році, визнала суверенітет IFAB в питаннях зміни футбольних правил. А з 1913 року ФІФА делегує на засідання IFAB представників з своїх членів.

Сього часу Міжнародна рада футбольних асоціацій складається з 8 членів: чотирьох від ФІФА і чотири традиційних «батьків-засновників»: футбольні асоціації Англії, Шотландії, Уельсу та Північної Ірландії. Організація збирається на засіданн раз на рік.

При прийнятті рішень про зміни в футбольних правилах необхідна більшість з 6 голосів. Характерною особливістю голосування в IFAB є те, що представники ФІФА мусять голосувати одностайно, в той час як представники «батьків-засновників» мають індивідуальне право голосу.

Останнє, 126-е засідання мало місце 5 липня 2012 в Цюриху (Швейцарія).

Посилання[ред.ред. код]