Міжнародна федерація вексилологічних асоціацій

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Fédération internationale des associations vexillologiques
Flag of FIAV.svg
Засновано 7 вересня 1969
Тип міжнародна федерація
Членство 55 товариств і інституцій
Офіційні мови англійська, французька, німецька, іспанська
Президент Мішель Люпан
Веб-сайт fiav.org

Міжнародної федерації вексилологічних асоціацій (фр. Fédération internationale des associations vexillologiques — FIAV) є міжнародною організацією, яка об’єднує 55 регіональних, національних та міжнародних товариств і інституцій з усього світу, які займаються розвитком і популяризацією вексилології. Завданням ФІАВ є поширення знань про всі види прапорів, їх форми і функції, а також опрацювання на основі наукових досліджень правил, що регулюють створення прапора.

Історія[ред.ред. код]

Про створення Федерації було задекларовано 3 вересня 1967 року під час ІІ міжнародного вексилологічного конгресу в Швейцарії. Офіційно ФІАВ засновано 7 вересня 1969 року, під час ІІІ конгресу у Бостоні (США).

Члени ФІАВ[ред.ред. код]

Федерація об’єднує 55 різних науково-дослідницьких, аматорських і професійних товариств, які займаються різними напрямками прапорництва, Від 1995 року членом ФІАВ стало Українське геральдичне товариство.

Міжнародні вексилологічні конгреси[ред.ред. код]

Міжнародні вексилологічні конгреси були започатковані 1965 року. Від 1969 року проводяться під егідою ФІАВ. Конгреси відбуваються щодва роки в різних країнах світу. Під час конгресів відбуваються заслуховування та обговорення наукових доповідей, а також вирішуються організаційні питання ФІАВ.

XXVІІ міжнародний вексилологічний конгрес проведено 2017 року в Лондоні.

Посилання[ред.ред. код]