Міжнародна федерація журналістів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Міжнаро́дна федера́ція журналі́стів (МФЖ) англ. International Federation of Journalists, IFJ є найбільшою у світі організацією професійних працівників ЗМІ. Штаб-квартира МФЖ розташована у Брюсселі.

Загальна інформація[ред.ред. код]

Заснована в 1926, нині вона представляє близько 500 тисяч журналістів із понад 100 країн світу. МФЖ захищає соціальні та професійні права журналістів, що працюють у друкованій та електронній пресі.

Вона має консультативний статус в таких організаціях системи ООН як ЮНЕСКО, МОП, ВОІВ, Комітет з прав людини, а також в Раді Європи та інших міжнародних організаціях.

Генеральний секретар Ейдан Уайт.

Адреса штаб-квартири:

International Federation of Journalists

IPC-Residence Palace, Bloc C
Rue de la Loi 155B-1040 Brussels,

BELGIUM

МФЖ представляє понад 600 тисяч журналістів з 140 країн і є найвпливовішим голосом журналістів в світі. Федерація об'єднує національні журналістські організації.

8 червня 2016 року відбувся ювілейний 90-й конгрес Міжнародної федерації журналістів, на який з'їхалися 300 делегатів з усього світу до Франції в Анже[1].

10 червня 2016 року бельгієць Філіп Ляруш (Phillippe Leruth) обраний новим президентом Міжнародної федерації журналістів замість британця Джима Бумела. Голосування відбулося на конгресі МФЖ у французькому Анже. Ляруш переміг представника Бразилії з перевагою в 7 голосів - 169 проти 162[2].

Україна і МФЖ[ред.ред. код]

Україну в Міжнародній федерації журналістів представляють два повноправні члени (англ. Full Member):

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]