Міжнародна федерація журналістів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародна федерація журналістів
Тип парасолькова організація
Засновано 1926
Веб-сайт ifj.org

Міжнаро́дна федера́ція журналі́стів (МФЖ) (англ. International Federation of Journalists, IFJ) — найбільша у світі організація професійних працівників ЗМІ. Штаб-квартира МФЖ розташована у Брюсселі (Бельгія).

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Заснована 1926 року. МФЖ захищає соціальні та професійні права журналістів, що працюють у друкованій та електронній пресі.

Нині МФЖ представляє понад 600 тисяч журналістів з 140 країн і є найвпливовішим голосом журналістів у світі. Федерація об'єднує національні журналістські організації.

МФЖ має консультативний статус у таких організаціях системи ООН, як ЮНЕСКО, МОП, ВОІВ, Комітет з прав людини, а також у Раді Європи та інших міжнародних організаціях.

Генеральний секретар — Ентоні Беланжер (Anthony Bellanger).

Адреса штаб-квартири:

International Federation of Journalists

IPC-Residence Palace, Bloc C
Rue de la Loi 155B-1040 Brussels,

BELGIUM

8 червня 2016 року відбувся ювілейний 90-й конгрес Міжнародної федерації журналістів, на який з'їхалися 300 делегатів з усього світу до Франції в Анже[1].

10 червня 2016 року бельгієць Філіп Ляруш (Phillippe Leruth) обраний новим президентом Міжнародної федерації журналістів замість британця Джима Бумела. Голосування відбулося на конгресі МФЖ у французькому Анже. Ляруш переміг представника Бразилії з перевагою в 7 голосів — 169 проти 162[2].

Україна і МФЖ[ред. | ред. код]

Україну в Міжнародній федерації журналістів представляють два повноправні члени (англ. Full Member):

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]