Міжнародна федерація плавання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжнародна аматорська федерація плавання (фр. Fédération Internationale de Natation, скор. FINA, в українській транслітерації ФІНА) — організація, що об'єднує більшість національних плавальних федерацій, визначає основні напрямки розвитку деяких (найпопулярніших) водних видів спорту, зараз це: плавання, стрибки у воду, синхронне плавання, водне поло, плавання на відкритій воді. Під егідою ФІНА проводиться Чемпіонат світу з водних видів спорту та інші міжнародні змагання. Штаб-квартира ФІНА знаходиться в швейцарському місті Лозанна. ФІНА офіційно визнана МОК і є одним з його партнерів у проведенні змагань з плавальним видів спорту в рамках Олімпійських ігор. У цей час членами організації є 201 національна плавальна федерація.

Історія[ред. | ред. код]

Організація була заснована 19 червня 1908 року в Лондоні, Велика Британія, відразу після закінчення Літніх Олімпійських ігор 1908, з метою об'єднання зусиль по стандартизації правил і нормативів проведення змагань в найпопулярніших водних видах спорту. Біля витоків створення організації стояли національні плавальні федерації: Бельгії, Великої Британії, Угорщини, Німеччини, Данії, Фінляндії, Франції і Швеції.

Змагання під егідою ФІНА[ред. | ред. код]

Крім цього, при безпосередній участі ФІНА проводиться ряд щорічних спортивних турнірів, в яких організація виступає спонсором, це:

Члени організації[ред. | ред. код]

Станом на листопад 2017 року, членами організації є 209 національних плавальних федерацій. Останніми в ряди організації були прийняті національні плавальні федерації Бутану і Ангільї. Структурно ФІНА розділена на 5 конфедерацій, що займаються управлінням плавальними змаганнями на рівні континентів і регіонів усього світу. Національні федерації є одночасно членами ФІНА і своєї регіональної конфедерації.

World Map FINA.svg

Примітка: Кількість національних федерацій, проставлені в дужках, перед назвою регіональної об'єднує організації, вказує на кількість федерацій в межах географічної області, і не завжди збігається з кількістю федерацій всередині регіональної об'єднує організації.

Офіційні партнери організації[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]