Міжнародний гуманістичний і етичний союз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний гуманістичний і етичний союз
IHEU logo.jpg
Тип організація
Засновано 1952
Країна Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Штаб-квартира Лондон і США
Вебсайт humanists.international

CMNS: Міжнародний гуманістичний і етичний союз у Вікісховищі

Міжнародний гуманістичний і етичний союз (англ. International Humanist and Ethical Union, IHEU) — міжнародне об'єднання організацій, що займаються розвитком та пропагандою ідей гуманізму, атеїзму, раціоналізму, світського суспільства, скептицизму, вільнодумства, етичності, що сприяють розвитку і становленню нетеїстичної моралі.

Засновано в 1952 році в Амстердамі сімома національними етичними і гуманістичними організаціями (Голландська гуманістична ліга, Бельгійська гуманістична ліга, Австрійське етичне товариство, Британський етичний союз, Американський етичний союз, Американська гуманістична асоціація і Індійський радикальний гуманістичний рух). В даний час МГЕС має консультативний статус при Раді Європи, ООН, ЮНЕСКО та ЮНІСЕФ. У 2011 МГЕС включав в себе в якості членів 117 організацій з 38 країн світу.

Серед творців МГЕС було чимало тих, хто брав активну участь в організації ООН, — наприклад, лорд Джон Бойд Орр (John Boyd Orr), перший керівник Всесвітньої продовольчої організації, Джуліан Гакслі, перший генеральний директор ЮНЕСКО, Брок Чісхолм (Brock Chisholm), перший керівник Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Посилання[ред. | ред. код]