Міжнародний день волонтера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний день волонтерів
Міжнародний день волонтерів
Міжнародний день волонтерів
Австралійські волонтери на Соломонових островах святкують Міжнародний день волонтера 2011 року
Офіційна назва Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку
Початок 1985
Дата 5 грудня
CMNS: Міжнародний день волонтера у Вікісховищі

Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку (англ. International Volunteer Day for Economic and Social Development, ісп. Día Internacional de los Voluntarios para el Desarrollo Económico y Social, фр. Journée internationale des volontaires pour le développement économique et social) — один з міжнародних днів ООН. Присвячений особам, що займаються волонтерством.

Запровадження[ред. | ред. код]

Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як «Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку» (резолюція № A/RES/47/3), закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

Міжнародний день волонтера відзначається багатьма неурядовими організаціями, громадянським суспільством та приватним сектором. Він також підтримується програмою волонтерів ООН.

У своїх щорічних посланнях з нагоди Дня волонтерів Генеральний секретар ООН високо оцінює роль і значення волонтерів незалежно від того, який конкретно діяльністю вони займаються. Він зазначає використання інформаційних технологій в волонтерській діяльності: у створенні баз даних і вебсайтів, розробці навчальних планів для шкіл, а також інших завдань, які можна виконати з домашнього комп'ютера. Генеральний секретар закликає уряди створювати більше можливостей для добровольців в ім'я розвитку.

З 2018 року  Міжнародний день волонтера  зосереджується не лише на відзначенні волонтерства у всіх його аспектах, але й на висвітленні ролі, яку волонтери відіграють у побудові стійких громад. Нинішні підрахунки прирівнюють глобальну волонтерську робочу силу до 109 мільйонів штатних працівників. З них, 30 % волонтерської діяльності відбувається офіційно, через організації, асоціації та групи і 70 % — через неформальну взаємодію між людьми. Загалом, 60 % неформальних волонтерів — жінки.

Волонтери часто першими діють у кризові періоди, допомагаючи мільйонам вижити, незважаючи на ризики. Їхня робота підтримує нашу загальну людяність

— Генеральний секретар Антоніо Гутеріш, Міжнародний день волонтера 2017 року

Круглий стіл з оприлюдненням Міжнародного звіту з волонтерства (5 грудня 2011, Київ)

Передумови[ред. | ред. код]

Міжнародний день волонтерів — це шанс для окремих волонтерів, громад та організацій просувати свій внесок у розвиток на місцевому, національному та міжнародному рівнях. Поєднуючи підтримку Організації Об'єднаних Націй (ООН) із масовим мандатом, Міжнародний день волонтерів — це унікальна можливість для людей та організацій, які залучають волонтерів, працювати з державними установами, некомерційними установами, громадськими організаціями, науковими колами та приватним сектором.

Міжнародний день волонтерів для економічного та соціального розвитку був прийнятий Генеральною Асамблеєю ООН резолюцією 17 грудня 1985 року.

У 2012 році, у відповідь на новий досвід та рекомендації, програма волонтерів Організації Об'єднаних Націй очолила П'ятирічну стратегію Міжнародного дня волонтерів з метою зробити її більш загальновизнаною та належною власністю.

Святкування Дня та теми[ред. | ред. код]

За останні вісім років щорічно МДВ відзначався у понад 80 країнах. Вебсайт щороку отримує близько 50 000 переглядів сторінок, опубліковано близько 150 історій, які висвітлюють понад 50 000 добровольців, фотографії та відеозаписи святкувань у всьому світі.

  • 2020 — «Разом ми зможемо через волонтерство»
  • 2019 «Волонтери за інклюзивне майбутнє». Міжнародний день волонтерів 2019 висвітлював волонтерів, що вітають інклюзивність, зменшуючи нерівність у країнах та між ними.
  • 2018 — «Волонтери будують стійкі громади». У 2018 відзначались зусилля волонтерів, що зміцнюють місцеву власність та стійкість громади перед стихійними лихами, економічними стресами та політичними потрясіннями. Подія 5 грудня 2018 року була зосереджена на тому, як волонтери можуть будувати стійкі громади.
  • 2017 — «Волонтери діють першими. Тут. Скрізь». Основна увага IVD 2017 полягала у визнанні позитивної солідарності волонтерів у всьому світі, які відповідають на дзвінки у кризові часи, допомагаючи врятувати життя сьогодні та підтримуючи тих, хто хоче продовжити своє життя з гідністю завтра.
  • 2016 — «Глобальні оплески — допоможіть волонтерам». Під цією темою День волонтера підняв глобальні оплески, щоб привітати волонтерів скрізь та закликав інших приєднатися, щоб сприяти миру та сталому розвитку.
  • 2015 — «Твій світ змінюється. А Ти? Волонтер!». Метою 2015 року було розпочати діалог про те, що волонтерство є життєво важливим для успіху Цілей сталого розвитку (ЦУР) та Адженди на 2030 рік.
  • 2014 — «Творіть зміни, волонтери!». Метою Дня волонтерів 2014 було виділити внесок волонтерів у залучення людей з низового рівня до процесів прийняття рішень, в кінцевому підсумку створивши простір для участі, що призведе до посилення управління, соціальної згуртованості, миру та сталого розвитку.
  • 2013 — «Молоді. Глобальні. Активні». Метою заходу було віддати особливу шану внеску молодіжних волонтерів до глобального миру та сталого людського розвитку, підкресливши, що молоді люди виступають агентами змін у своїх громадах.
  • 2012 — «Святкуй волонтерство». Захід відсвяткував свою прихильність та надію на кращий світ. Основною метою 2012 було усвідомлення та визнання волонтерів та волонтерських організацій.

Привітання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]