Міжнародний день волонтера

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний день волонтерів
Міжнародний день волонтерів
Австралійські волонтери на Соломонових островах святкують Міжнародний день волонтера 2011 року
Офіційна назва Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку
Початок 1985
Дата 5 грудня
CMNS: Міжнародний день волонтера у Вікісховищі

Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку (англ. International Volunteer Day for Economic and Social Development, ісп. Día Internacional de los Voluntarios para el Desarrollo Económico y Social, фр. Journée internationale des volontaires pour le développement économique et social) — один з міжнародних днів ООН. Присвячений особам, що займаються волонтерством.

Запровадження[ред. | ред. код]

Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як «Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку» (резолюція № A/RES/47/3), закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

Міжнародний день волонтера відзначається багатьма неурядовими організаціями, громадянським суспільством та приватним сектором. Він також підтримується програмою волонтерів ООН.

У своїх щорічних посланнях з нагоди Дня волонтерів Генеральний секретар ООН високо оцінює роль і значення волонтерів незалежно від того, який конкретно діяльністю вони займаються. Він зазначає використання інформаційних технологій в волонтерській діяльності: у створенні баз даних і вебсайтів, розробці навчальних планів для шкіл, а також інших завдань, які можна виконати з домашнього комп'ютера. Генеральний секретар закликає уряди створювати більше можливостей для добровольців в ім'я розвитку.

З 2018 року  Міжнародний день волонтера  зосереджується не лише на відзначенні волонтерства у всіх його аспектах, але й на висвітленні ролі, яку волонтери відіграють у побудові стійких громад. Нинішні підрахунки прирівнюють глобальну волонтерську робочу силу до 109 мільйонів штатних працівників. З них, 30% волонтерської діяльності відбувається офіційно, через організації, асоціації та групи і 70% - через неформальну взаємодію між людьми. Загалом, 60% неформальних волонтерів - жінки.

« Волонтери часто першими діють у кризові періоди, допомагаючи мільйонам вижити, незважаючи на ризики. Їхня робота підтримує нашу загальну людяність »

— Генеральний секретар Антоніо Гутеріш, Міжнародний день волонтера 2017 року

Круглий стіл з оприлюдненням Міжнародного звіту з волонтерства (5 грудня 2011, Київ)

Передумови[ред. | ред. код]

Міжнародний день волонтерів - це шанс для окремих волонтерів, громад та організацій просувати свій внесок у розвиток на місцевому, національному та міжнародному рівнях. Поєднуючи підтримку Організації Об’єднаних Націй (ООН) із масовим мандатом, Міжнародний день волонтерів - це унікальна можливість для людей та організацій, які залучають волонтерів, працювати з державними установами, некомерційними установами, громадськими організаціями, науковими колами та приватним сектором.

Міжнародний день волонтерів для економічного та соціального розвитку був прийнятий Генеральною Асамблеєю ООН резолюцією 17 грудня 1985 року.

У 2012 році, у відповідь на новий досвід та рекомендації, програма волонтерів Організації Об’єднаних Націй очолила П’ятирічну стратегію Міжнародного дня волонтерів з метою зробити її більш загальновизнаною та належною власністю.

Святкування Міжнародного дня волонтера та теми:

За останні вісім років щорічно МДВ відзначався у понад 80 країнах. Вебсайт щороку отримує близько 50 000 переглядів сторінок, опубліковано близько 150 історій, які висвітлюють понад 50 000 добровольців, фотографії та відеозаписи святкувань у всьому світі.

2020 - "Разом ми зможемо через волонтерство"

2019 - "Волонтери за інклюзивне майбутнє"

Міжнародний день волонтерів 2019 висвітлював волонтерів, що вітають інклюзивність, зменшуючи нерівність у країнах та між ними.

2018 - «Волонтери будують стійкі громади»

У 2018 відзначались зусилля волонтерів, що зміцнюють місцеву власність та стійкість громади перед стихійними лихами, економічними стресами та політичними потрясіннями. Подія 5 грудня 2018 року була зосереджена на тому, як волонтери можуть будувати стійкі громади.

2017 - “Волонтери діють першими. Тут. Скрізь. ”

Основна увага IVD 2017 полягала у визнанні позитивної солідарності волонтерів у всьому світі, які відповідають на дзвінки у кризові часи, допомагаючи врятувати життя сьогодні та підтримуючи тих, хто хоче продовжити своє життя з гідністю завтра.

2016 - “Глобальні оплески - допоможіть волонтерам”

Під цією темою День волонтера підняв глобальні оплески, щоб привітати волонтерів скрізь та закликав інших приєднатися, щоб сприяти миру та сталому розвитку.

2015 - “Твій світ змінюється. А Ти? Волонтер! »

Метою 2015 року було розпочати діалог про те, що волонтерство є життєво важливим для успіху Цілей сталого розвитку (ЦУР) та Адженди на 2030 рік.

2014 - "Творіть зміни, волонтери!"

Метою Дня волонтерів 2014 було виділити внесок волонтерів у залучення людей з низового рівня до процесів прийняття рішень, в кінцевому підсумку створивши простір для участі, що призведе до посилення управління, соціальної згуртованості, миру та сталого розвитку.

2013 - “Молоді. Глобальні. Активні ".

Метою заходу було віддати особливу шану внеску молодіжних волонтерів до глобального миру та сталого людського розвитку, підкресливши, що молоді люди виступають агентами змін у своїх громадах.

2012 - “Святкуй волонтерство”

Захід відсвяткував свою прихильність та надію на кращий світ. Основною метою 2012 було усвідомлення та визнання волонтерів та волонтерських організацій.

Привітання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]