Міжнародний день дружби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжнародний день дружби (іншими офіційними мовами ООН: англ. International Friendship Day, араб. اليوم الدوليісл. Día Internacional de la Amistad, кит. 国际友谊日, фр. Journée internationale de l'amitié) — відзначається 30 липня . Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 27 квітня 2011 року (Резолюція A / RES / 65/275) на 65-ій сесії[1] .

У своєму зверненні від 27 жовтня 2014-го року Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав:

Цього року Міжнародний день дружби припав на той час, коли в багатьох частинах світу йдуть широкомасштабні війни, ширяться насильство і недовіру між людьми. Люди, які раніше жили в злагоді, виявляються в умовах конфлікту зі своїми сусідами; люди, у яких немає іншого вибору, окрім як жити разом, виявляються все далі один від одного.

Хоч би яка була причина ворожнечі і збройного насильства, які б могутні сили стояли за ними, людський дух може бути набагато сильніше. Наш священний обов'язок полягає в тому, щоб забезпечити його торжество.

У ці важкі і непередбачувані часи вкрай важливо простягнути один одному руки з тим, щоб не допустити виникнення конфліктів і закласти довговічний фундамент міцного миру.

З нагоди Міжнародного дня дружби давайте згадаємо про те, що нас пов'язує незалежно від раси, релігії, статі, сексуальної орієнтації або кордонів. Давайте ж розвивати солідарність, адже ми — єдина людська родина на нашій єдиній планеті. Давайте ж прагнути до реальної законодавчої і міцній дружбі.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Резолюция, принятая Генеральной Ассамблеей 4 мая 2011 года. Архів оригіналу за 3 квітня 2019. Процитовано 27 квітня 2022.

Посилання

[ред. | ред. код]