Міжнародний день дівчаток

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний день дівчаток
Офіційна назва англ. International Day of the Girl
Ким святкується ООН ООН
Засновано 19 грудня 2011
Початок 2012
Дата 11 жовтня
Веб-сайт Офіційний сайт ООН, сторінка «International Day of the Girl Child 11 October»

Міжнаро́дний де́нь дівча́ток (англ. International Day of the Girl Child) — проголошений Організацією Об'єднаних Націй день, мета встановлення якого — привернення уваги до дискримінації дівчаток у різних країнах, підвищення обізнаності про нерівність, з якими стикаються дівчатка у всьому світі на основі їх статі. Відзначається щорічно 11 жовтня. Вперше був відзначений 11 жовтня 2012 року.

19 грудня 2011 Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 66/170,[1] в якій проголосила 11 жовтня Міжнародним днем ​​дівчаток в знак визнання прав дівчаток і унікальних проблем, з якими вони стикаються в усьому світі, з дискримінацією та насильством. Міжнародний день дівчаток дозволяє зосередити увагу на необхідності вирішення проблем, з якими стикаються дівчатка, і заохочувати розширення прав і можливостей дівчаток та здійснення їхніх прав людини.[2]

Перше святкування Дня було присвячене проблемі ранніх шлюбів, які являють собою порушення прав людини і впливають на всі аспекти життя дівчаток.[3] За даними ООН, практично кожна третя молода жінка у віці від 20 до 24 років вперше вступила в шлюб до досягнення 18-річного віку. Найчастіше така практика зустрічається у Південній Азії (46%), країнах Африки, розташованих на південь від Сахари (37%), державах Латинської Америки і Карибського басейну (29%). На частку Європейського союзу і країн СНД припадає 11% таких випадків.

На думку експерток та експертів ООН, примушені до шлюбу дівчатка перетворюються на рабинь до кінця своїх днів — рабинь по будинку, сексуальних рабинь, а їх права на доступ до медицини, до освіти, на фізичну і моральну свободу порушуються.

Дитячі шлюби призводять до ранніх і небажаних вагітностей, представляючи загрозу для життя дівчаток. У країнах, що розвиваються, 90% дітей народжених підлітками у віці 15-19 років, — це діти дівчаток, які перебувають у шлюбі, і ускладнення при вагітності є головною причиною смерті у дівчаток цієї вікової групи. У дівчаток з низьким рівнем освіти ймовірність вступу в шлюб у ранньому віці вища, і наявні дані показують, що в більшості випадків дитячий шлюб означає для дівчаток кінець навчання, вони позбавляються можливості отримати повноцінну освіту. І навпаки, дівчатка, закінчивши середню школу, не поспішають зв'язувати себе шлюбом, у них ймовірність дитячих шлюбів виявляється в шість разів нижче, так що освіта є однією з найкращих стратегій захисту інтересів дівчаток і боротьби з ранніми шлюбами.

Тема Міжнародного дня дівчаток у 2017 році: «Розширення прав і можливостей дівчаток: реагування на надзвичайні ситуації та планування стійкості»[4]; [5]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]