Міжнародний день жінок і дівчат у науці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перші кроки дівчат у науці в проекті Малої академії наук України

Міжнародний день жінок і дівчат у науці (англ. International Day of Women and Girls in Science) — міжнародний день ООН; пам'ятна дата, присвячена незмірно важливій ролі жінок та дівчат у науці[1]. Відзначається 11 лютого за підтримки ЮНЕСКО та спеціальної структури ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок, маючи на меті сприяння повноцінному та рівному доступу жінок та дівчат до участі в науці[2].

Історія[ред. | ред. код]

20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», в якій проголосила рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки і інновацій як запоруку забезпечення ґендерної рівноправності в цій сфері.[3]. 22 грудня 2015 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію A/RES/70/212, якою встановила 11 лютого як Міжнародний день жінок і дівчат у науці[4].

Понад 60 країн приєднались до ініціативи і проводять спеціальні заходи, присвячені цьому дню[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. International Day of Women and Girls in Science [Архівовано 15 січня 2020 у Wayback Machine.] // UNESCO(англ.)
  2. а б Watch the International Day of Women and Girls in Science at the United Nations now // Forbes (англ.)
  3. Міжнародний день жінок та дівчат у науці [Архівовано 24 лютого 2022 у Wayback Machine.] // Національна академія медичних наук України
  4. Resolution adopted by the General Assemblyon 22 December 2015 [Архівовано 11 квітня 2022 у Wayback Machine.] // General Assembly United Nations(англ.)