Міжнародний день музики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний день музики
Міжнародний день музики
Міжнародний день музики
Засновано 1975
Дата 1 жовтня

Міжнародний день му́зики (англ. International Music Day) був заснований за ініціативою Міжнародної музичної ради (IMC) при ЮНЕСКО, щорічно відзначається у всьому світі 1 жовтня.

Рішення про проведення Міжнародного дня музики було прийнято на 15-й Генеральній асамблеї IMC у Лозанні в 1973 році.

30 листопада 1974 голова Міжнародної музичної ради, сер Ієгуді Менухін і його заступник Борис Ярустовський звернулися до членів IMC з листом:

Перший Міжнародний день музики, заснований Міжнародною музичною радою, згідно з резолюцією 15-ї Генеральної асамблеї IMC, що пройшла в Лозанні в 1973 р., буде проведено 1 жовтня 1975

Мета цього свята:

- Поширення музичного мистецтва у всіх шарах суспільства;

- Реалізація властивих ЮНЕСКО ідеалів миру і дружби між народами, розвитку культур, обміну досвідом і взаємного шанобливого ставлення до естетичних цінностей один одного.

У листі наводиться також план музичних заходів, що могли б бути присвячені цьому Дню: концерти; творчі зустрічі з композиторами, виконавцями, музикознавцями; виставки музичних інструментів і творів мистецтва і фотографій, пов'язаних з музикою. Повний текст листа[1] опубліковано на офіційному сайті IMC [2] .

Альтернатива

[ред. | ред. код]

Альтернативним і більш поширеним є Світовий День Музики — Fête de la Musique, що святкується в багатьох країнах.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Повний текст листа. Архів оригіналу за 25 вересня 2017. Процитовано 25 вересня 2017.
  2. Офіційний сайт Міжнародної музичної ради (IMC, International Music Council) при ЮНЕСКО. Архів оригіналу за 30 березня 2010. Процитовано 1 жовтня 2013.