Міжнародний день танцю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний день танцю
В Міжнародний день танцю люди танцюють перед Становим театром у Празі (2011)
Засновано 1982[1]
Дата 29 квітня
CMNS: Міжнародний день танцю у Вікісховищі

Міжнародний день танцю — це всесвітнє свято танцю, створене Танцювальним комітетом Міжнародного театрального інституту (англ. International Theatre Institute, ITI), головним партнером виконавського мистецтва ЮНЕСКО. Подія відбувається щороку 29 квітня, що є річницею від дня народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новера (1727—1810), творця сучасного балету. День прагне заохотити участь та освіту в танцях за допомогою заходів та фестивалів, що проводяться у ці дні у всьому світі. ЮНЕСКО офіційно визнає ITI творцями та організаторами заходу.[2]

Про свято

[ред. | ред. код]

Щороку, з моменту його створення в 1982 році, вибирають видатну танцювальну особистість, щоб вона написала повідомлення до Міжнародного дня танцю. ITI також створює флагманський захід у вибраному місті-господарі, на якому проводяться танцювальні вистави, навчальні майстер-класи, гуманітарні проєкти та виступи послів, сановників, танцювальних особистостей та обраного автора повідомлення на той рік.[3]

Цей день є святковим днем для тих, хто здатен побачити цінність і значення танцю, як виду мистецтва і діє як сигнал для урядів, політиків та установ, які ще не визнали його цінності для людей.

Події

[ред. | ред. код]

Щорічно, з 1992, у Міжнародний день танцю проводиться Конкурс «Benois de la Danse» (Бенуа танцю) — один з найпрестижніших балетних конкурсів.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б http://www.danceday.cid-portal.org/
  2. Dance Day 2015 - Message by Mr Pérez de Armiñán, UNESCO’s Assistant Director-General for Culture (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 2 травня 2021. Процитовано 29 квітня 2021.
  3. День танцю. Архів оригіналу за 29 квітня 2021. Процитовано 29 квітня 2021.