Міжнародний день шахів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний день шахів
Місце світ
Ким святкується Шахістами
Засновано 1924
Дата 20 липня
Пов'язаний з на честь створення ФІДЕ

Міжнародний день шахів (англ. International Chess Day) — міжнародне свято, присвячене грі в шахи. Відзначається щорічно 20 липня[2].

Історія та святкування[ред. | ред. код]

20 липня 1924 року була створена ФІДЕ. З тих пір членами ФІДЕ кожного року дата 20 липня відзначалася як дата створення цієї Організації.

Міжнародний день шахів відзначається з 1966 року. Ініціатива створення такого свята належить Всесвітній шаховій федерації (ФІДЕ). Цього дня під її егідою проводяться різноманітні тематичні заходи та змагання. На прохання ФІДЕ ЮНЕСКО з 1966 року святкує «Міжнародний день шахів».

День шахів в Україні[ред. | ред. код]

1 листопада 2011 року Постановою Верховної Ради України «враховуючи вагомі досягнення українських шахістів у змаганнях на міжнародному рівні, з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади і громадських об'єднань до шахового спорту як високоінтелектуального, доступного і наймасовішого виду спорту, забезпечення державної підтримки і розвитку шахів, примноження потенціалу та популяризації шахів серед молоді, зміцнення міжнародного авторитету України завдяки досягненням шахістів» проголошено 20 липня День шахів в Україні[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]