Міжнародний комітет Червоного Хреста

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міжнародний комітет Червоного Хреста
Логотип
Заснована 1863
Штаб-квартира Женева, Швейцарія
Веб-сайт http://www.icrc.org/
Flag of the Red Cross.svg
Nobel prize medal.svg

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ, англ. International Committee of the Red Cross ICRC) — приватна гуманітарна установа, яка була заснована Анрі Дюнаном в 1863 році в Женеві , Швейцарія.

Загальний опис[ред.ред. код]

Міжнародна спільнота надала комітету унікальні повноваження, які базуються на міжнародному гуманітарному праві Женевських конвенцій, для захисту жертв міжнародних і внутрішніх збройних конфліктів.

Міжнародний комітет Червоного Хреста — частина Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця разом з Міжнародною Федерацією і 186 національними товариствами. Це найстаріша і найшанованіша організація в межах Руху. Комітет тричі ставав нобелівським лауреатом премії миру в 1917, 1944 і в 1963 році.

Міжнародний комітет Червоного Хреста тричі нагороджений Нобелівською премією миру — у 1917 р. «За діяльність із поліпшення становища військовополонених», у 1944 р. за діяльність в роки війни, яка повернула значення основоположним принципам солідарності людства, ототожнивши життєві інтереси народів і потребу в примиренні, та в соті роковини свого існування (1963).


Історія[ред.ред. код]

Організація[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Організація Це незавершена стаття про організацію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Неприбуткові організації Це незавершена стаття про неприбуткову організацію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.