Міжнародний комітет з систематики прокаріотів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжнародний комітет з систематики прокаріотів (МКСП) (англ. International Committee on Systematics of Prokaryotes (ICSP)), раніше Міжнародний комітет з систематичної бактеріології (МКСБ) (англ. International Committee on Systematic Bacteriology (ICSB)) — орган, який здійснює нагляд за номенклатурою прокаріотів, визначає правила, за якими називаються прокаріоти та чия Судова Комісія (англ. Judicial Commission) видає Висновки щодо таксономічних питань, вносить зміни до Бактеріологічного кодексу, тощо. [1]

Склад[ред. | ред. код]

МКСП складається з виконавчої ради, членів комітету з прийняття рішень (судової комісії) та членів, обраних від товариств-членів Міжнародного союзу мікробіологічних товариств (МСМТ) (англ. International Union of Microbiological Societies (IUMS)). Крім того, МКСП має низку підкомітетів, які займаються питаннями номенклатури та систематики окремих груп прокаріотів.

Підкомітети[ред. | ред. код]

МКСП має низку підкомітетів, які займаються питаннями номенклатури та систематики окремих груп прокаріотів. До них належать такі: Aeromonadaceae, Vibrionaceae та споріднені організми; роди Agrobacterium і Rhizobium; Bacillus та споріднені організми; Bifidobacterium, Lactobacillus та споріднені організми; рід Brucella; Burkholderia, Ralstonia та споріднені організми; Campylobacter та споріднені бактерії; Clostridia та клостридіумоподібні організми; Comamonadaceae та споріднені організми; родина Enterobacteriaceae; флавобактерієподібні та цитофагоподібні бактерії; грам-негативні анаеробні паличкоподібні бактерії; родина Halobacteriaceae; родина Halomonadaceae; рід Leptospira; рід Listeria; метаногени; підряд Micrococcineae; родини Micromonosporaceae, Streptosporangiaceae та Thermomonosporaceae; клас Mollicutes; рід Mycobacterium; Nocardia та споріднені організми; родина Pasteurellaceae; фототрофні прокаріоти; Pseudomonas, Xanthomonas та споріднені організми; підряд Pseudonocardineae; стафілококи та стрептококи та родина Streptomycetaceae[2].

Посилання[ред. | ред. код]

  1. The International Committee on Systematics of Prokaryotes (ICSP). ICSP. Процитовано June 13, 2020. 
  2. The Role of the ICSP in the Nomenclature and Taxonomy of Prokaryotes. ICSP. Архів оригіналу за December 15, 2014. Процитовано August 15, 2013.