Міжнародний кораловий клуб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ООО "Коралловый мир"
Міжнародний кораловий клуб
Тип ТОВ
Форма власності Limited Liability Company[d]
Галузь маркетинг
Засновано грудень 1998
Засновник(и) Дорошенко Олексій
Штаб-квартира Москва, Росія
Територія діяльності СНД, Європа, США та ін.
Продукція БАДи, засоби особистої гігієни, косметика та ін.
Власник(и) Леонід Лапп
Співробітники бл. 4 млн.
Сайт coral-club.com

Міжнаро́дний кора́ловий клуб (юридична назва — ТОВ «Коралловый мир»[1][2][3]) — побудована за принципами мережевого маркетингу[4] міжнародна комерційна організація, що займається виробництвом[5] і збутом біологічно активних добавок, гігієнічних та косметичних засобів, а також допоміжних захисних пристроїв[6]. Назва організації походить від введеного в рамках неї поняття «коралової води» — води, яка контактувала з кораловим кальцієм Alka-Mine «коралів Санго», розташованих навколо японського острова Окінава,— яка, як стверджується, має змінені фізичні властивості[7].

Компанія є резидентом Російської Федерації[2], а тому її діяльність зосереджена переважно в країнах СНД; є представництва в США і у деяких країнах Західної Європи[5][8]. Партнером компанії є компанія «Royal Body Care (США)» (поширене скорочення — RBC)[9].

Компанія, продаючи БАДи, розширює можливості медицини, підтримує ряд альтернативних концепцій в галузі фізики та медицини.

Показники діяльності[ред. | ред. код]

Компанія була заснована її нинішнім президентом Леонідом Лаппом, інженером кораблебудування за фахом[10], у 1998 році[8]. Віцепрезидентом компанії був призначений Казар Меграбян[10]. За словами одного з представників компанії, кількість її агентів становить близько 4 мільйонів осіб[11]. Товари, які реалізуються компанією, представлені у таких категоріях[12]:

 • засоби проти старіння шкіри;
 • біологічно активні добавки (особливо — мінеральні добавки у воду);
 • зволожувальні бальзами;
 • допоміжні пристрої сантехніки (додатки до крану задля пом'якшення води, її «енергетизації», «структурування» тощо);
 • фільтри;
 • інший очисний інвентар (та інвентар «енергетизації» тощо) та допоміжні насадки для очисного інвентарю;
 • вимірювальні пристрої самодіагностики власної методології виробництва.

Міжнародний кораловий клуб має представництва у 60-ох містах країн СНД, а з 2005 року працює в країнах Євросоюзу. У цей час компанія представлена у таких країнах: Росія, Молдова, Україна, Азербайджан, Казахстан, Латвія, Литва, Естонія, США, Канада, Швеція, Німеччина, Англія, Франція, Польща, Болгарія, Румунія, Угорщина, Чехія, Ізраїль, Монголія, Фінляндія та ін. Продукція виробляється в Росії, Японії, США та Канаді[13].

Організаційні та деякі інші особливості[ред. | ред. код]

Міжнародний кораловий клуб, як і компанія Amway та інші компанії, побудовані за принципами мережевого маркетингу, володіє рядом особливостей в організації власного бізнесу, які відрізняють її від приватних чи державних компаній (рівно як і від компаній деяких інших поширених форм власності), побудованих за принципами трудових взаємовідносин фізичних (найманих робітників) та юридичних осіб (роботодавців). За словами деяких представників компанії, така форма організації вирішує згадану проблему суперечності інтересів між роботодавцем та найманим робітником в рамках компанії, оскільки такі категорії там просто не представлені[14].

Всередині компанії використовується поняття членства Міжнародного коралового клубу. Щоб стати членом клубу потрібно лише авторизуватися на сайті, безкоштовно. Як стати членом клубу?] — сайт філії компанії.</ref> Члени Міжнародного коралового клубу бувають двох категорій[15]:

 • споживачі (члени клубу, які купують продукцію компанії, але не беруть участь у продажі цієї продукції);
 • дистриб'ютори (члени клубу, які як купують продукцію компанії, так і займаються її роздрібною реалізацією).

Щоб стати дистриб'ютором компанії, потрібно бути членом клубу. При виконанні певних додаткових вимог дистриб'юторами, пов'язаними з досягненням певного рівня загальної виручки від реалізованої ними продукції (близько 700 $ «групової виручки» та 100 $ особистої), а також з набором разом з усією своєю групою за весь період 3000 накопичувальних очок (одне очко для різних продуктів приблизно дорівнює 1,5 $), їм надається статус «директора»[16][17][18][19][20].

Багаторівнева структура маркетингу[ред. | ред. код]

Міжнародний кораловий клуб побудовано за багатьма класичними принципами багаторівневого маркетингу[4][16]. Серед них:

 1. Можливість набору рефералів, тобто нових партнерів компанії, які підпорядковуються тій людині (що партнером компанії уже є на момент набору), яка їх набирає.
 2. Система матеріального заохочення, яка передбачає винагороду як відсоток від виручки не тільки власноруч реалізованої продукції, але і продукції, проданої всіма рефералами («пасивний дохід»).
 3. Істотний вступний внесок (близько 30 доларів США, а також придбання «дистриб'юторського пакету», ціна якого не декларується на веб-сайтах філій).

Крім того, слід враховувати, що для того, щоб почати отримувати готівковий пасивний дохід, потрібно отримати статус директора, який надається з певним рівнем продажів. В силу різноманітних факторів це може призводити до нагромадження продукції у дистриб'юторів, які не мають статусу «директора», що також може розцінюватись як вступний внесок. Враховуючи жорсткі вимоги, які накладаються на бажаючих стати «директорами», цей «внесок» може значно перевищувати формально задекларовані 30$.

Критика медицини[ред. | ред. код]

Як і багато інших компаній, що торгують біологічно активними добавками, Міжнародний кораловий клуб вдається до критики академічної медицини. Ця критика включає такі аргументи[21][22]:

Підтримка маргінальних теорій і специфіка термінології[ред. | ред. код]

Однією з найбільш широко підтримуваних Міжнародним кораловим клубом маргінальних концепцій є концепція «структурованої води» («пам'яті води»)[23][24][25][26]. Конкретніше, приймається, що за кімнатної температури вода може утворювати кристали, залишаючись при цьому у рідкому стані. При чому, утворення цих кристалів залежить від звуків, присутніх у приміщенні, і, навіть, від емоцій людини[26].

Під «структурованою водою» розуміють таке[27]:

«

Усе в природі прагне до стану стабільності. На думку С. Зеніна (керівника проблемної лабораторії науково-експериментального центру Мінохоронздоров'я Російської Федерації), складовими частинами води є не окремі молекули, а великі сполучення, що включають близько 900 молекул, і які називаються кластерами. До останнього часу побутувала думка, що подібні кластери є нестабільними молекулами і постійно руйнуються, а потім утворюються заново. Ця думка вірна, але стосується лише тієї частини води, яка організована хаотично. У природі існує і інша вода, що має структуру, схожу з кристалом, і називається структурованою водою.

Усі рідини в організмі людини структуровані. Лише у структурованому стані рідина володіє здатністю проводити енергетичні імпульси.

Оригінальний текст(рос.)
В природе всё стремится к состоянию стабильности. По мнению С. Зенина (руководителя проблемной лаборатории научно-экспериментального центра Минздрава Российской Федерации), составными элементами воды являются не отдельные молекулы, а крупные соединения, включающие около 900 молекул, которые называются кластерами. До последнего времени бытовало мнение, что подобные кластеры являются нестабильными молекулами и постоянно разрушаются, а потом образуются вновь. Это верное мнение, но касается только части воды, которая организована хаотично. В природе существует и другая вода, которая имеет структуру, сходную с кристаллом и называется структурированной водой. Все жидкости в человеческом организме структурированы. Только в структурированном состоянии жидкость обладает способностью проводить энергетические импульсы.
»

Крім того, в ужиток вводиться диференціація води на такі 2 типи[28]:

 • жива вода (рівень водневого показнику (pH) від 10 до 11);
 • мертва вода (рівень водневого показнику від 4 до 5).

Підтримуються альтернативні погляди Свіщевої Т. Я.[21], випускниці хіміко-технологічного факультету Сибірського технологічного інституту (нині — Томський політехнічний університет) у 1961 році, яка займалась альтернативними теоріями походження раку і запропонувала нову теорію походження цієї хвороби. Намагається довести, що збудником раку, інфаркту та СНІДу є одноклітинний паразит — джгутиконосець трихомонада. Її погляди можуть бути резюмовані такою її цитатою[29]:

«

Нинішні медики, незаслужено піддавши забуттю праці своїх славних попередників та позбавивши людей знань про власний організм, повністю взяли на себе турботу про їх здоров'я. Проте, піддавши забуттю основоположну медичну аксіому: "будь-яка хвороба, якщо це не травма, є реакція організму на її подразників або наслідок патогенного впливу чужорідних мікро- та макроорганізмів на тіло людини", сучасні медики виявились нездатними нас якісно лікувати...

Оригінальний текст(рос.)
Нынешние медики, незаслуженно предав забвению труды своих славных предшественников и отрешив людей от знаний о собственном организме, полностью взяли на себя заботу об их здоровье. Однако предав забвению основополагающую биомедицинскую аксиому: "любая болезнь, если это не травма, есть реакция организма на ее возбудителей или следствие патогенного воздействия чужеродных микро- и макроорганизмов на тело человека", современные медики оказались неспособными нас качественно лечить...
»

Критика[ред. | ред. код]

Критика соціально-економічної організації[ред. | ред. код]

Розбіжна геометрична прогресія класичної пірамідальної схеми

Декларації, пов'язані з усуненням суперечності інтересів в рамках компанії шляхом усунення роботодавців та найманих робітників як класів, очевидно, не можуть бути поширені на таке загальніше явище, як суперечність матеріальних інтересів. Враховуючи глибоку ієрархічну структуру підпорядкування[20], є підстави вважати, що суперечність матеріальних інтересів у неї може бути іще більшою, оскільки з кожним рівнем дохід «директорів» зростає майже геометрично, що означає високий рівень соціального розшарування.

Крім того, оскільки досить значним є вступний внесок, а особливо «прихований» вступний внесок як вимога щодо виручки, то можна зробити висновок, що сам лише потік вступних внесків може бути достатнім для діяльності компанії. А це значить, що вона може являти собою фінансову піраміду.

Інколи Міжнародний кораловий клуб порівнюють із сектою, звертаючи при цьому увагу на такі особливості[30]:

 • надзвичайно активне нав'язування продукції та співпраці від ненавчених консультантів;
 • наявність великих позитивних змін в поведінці і світогляді людини після її залучення в компанію;
 • надзвичайно високий ступінь довіри до інформації, яка поширюється компанією стосовно власних продуктів;
 • продуктова політика основана на фізіології людини.
 • відчуження членів Клубу від навколишнього світу (іноді, від рідних).

Наукова критика пропонованих маргінальних теорій[ред. | ред. код]

Компанією широко просувається така біологічно активна добавка як мікрогідрин, якому приписуються визначні цілющі властивості, а також здатність «структурувати воду»[31][32]. Факт використання Міжнародним кораловим клубом цієї добавки підтверджується свідоцтвами про держреєстрацію[33]. Проте медичні дослідження цього препарату не дають підстав говорити про наявність значного його впливу на організм людини, оскільки є дослідження у базі даних медичних та біологічних публікацій PubMed, в яких робиться висновок про протилежне[34]:

«

Результати показали, що оральне вживання добавок мікрогідрину не збільшує продуктивність у велоспорті за випробувальний термін і не змінює обмін речовин протягом тривалого виконання вправи на рівні, близькому до максимального, у витривалих велосипедистів.

Оригінальний текст(англ.)
The results indicate that oral Microhydrin supplementation does not enhance cycling time trial performance or alter metabolism during prolonged submaximal exercise in endurance-trained cyclists.
»

Стверджується, що винахідник препарату, Патрік Фланаган, був претендентом на Нобелівську премію у 1994 році[31]. Проте ця інформація не піддається перевірці у незалежних джерелах (зокрема, на офіційному сайті Нобелівської премії)[35][36], а сам автор добре відомий своєю підтримкою таких популярних неакадемічних теорій як енергетичні піраміди[37] та ін.

На сайтах філій компанії є ряд інших тверджень, некоректних з точки зору природничих наук. Серед них:

 • Наявність у Землі магнітного поля величиною у 7,8 Гц[38] (без врахування того, що напруженість геомагнітного поля не вимірюється в герцах, а також того, що воно різне у різних точках Землі і становить від 30 до 60 мкТл).
 • Можливість намагнічування препаратів магнітним полем Землі, наслідком якого є набуття ними особливих властивостей[38] (ігноруючи той факт, що напруженість магнітного поля Землі коливається в різних місцях планети в рази, а його проникність дуже велика, у чому можна переконатись, скориставшись компасом, тому навіть теоретично важко уявити, як може відбуватись виготовлення препаратів поза таким полем).

Компанією поділяються погляди на воду, що полягають в можливості останньої «структуруватися», набуваючи форму кристалів, залишаючись водночас у рідкому стані[26]. Ці погляди наукою не визнаються[39], оскільки немає робіт у рецензованих фахових виданнях, в яких опубліковано дослідження на цю тему, а докторська дисертаціябіології) С. В. Зеніна «Структурированное состояние воды как основа управления поведением и безопасностью живых систем» носить лише гіпотетичний характер[40][41]. У заключній частині дисертаційної роботи цей момент відзначено таким чином[42]:

«

Нове розташування структурних елементів у клатраті, відображаючи певний вид дії на інформаційну комірку води, може виступати ініціатором аналогічної дії для сусідніх комірок, здійснюючи тим самим інформаційну ретрансляцію. Дане положення виступає у роботі як гіпотеза.

Оригінальний текст(рос.)
Новое расположение структурных элементов в клатрате, отображая определённый вид воздействия на информационную ячейку воды, может выступать инициатором аналогичного воздействия для соседних ячеек, осуществляя тем самым информационную ретрансляцию. Данное положение выступает в работе как гипотеза.
»

«Гемосканування»[ред. | ред. код]

Методи аналізу крові, що практикуються членами Міжнародного коралового клубу («гемосканування»),проводиться спеціально навченими людьми.

 1. Наявність очевидних помилок при ідентифікації кров'яних тілець та їх ушкоджень не доказана.
 2. Наявності помилок у визначенні яєць глистів немає
 3. Помилкове прийняття за паразита знайденого у крові сенсорного органу (точніше, антени) комахи.
 4. Наявність явних помилок у взаємній оцінці масштабів розмірів еритроцитів та ферментів, токсинів тощо.

Сама ж методика «гемосканування» на території Росії дозволеною Росздоровнаглядом не була, а тому її практикування заборонене[43][44][45]: (цікаво чому?)

«

Методика "гемосканування" на розгляд та отримання дозволу на застосування як нова медична технологія у Росздоровнагляд не представлялась і не є дозволеною до застосування у медичній практиці.

Оригінальний текст(рос.)
Методика "Гемосканирование" на рассмотрение и получение разрешения на применение в качестве новой медицинской технологии в Росздравнадзор не представлялась и не разрешена к применению в медицинской практике.
»

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Cataloxy.ru.
 2. а б Інформаційна виписка з єдиного державного реєстру юридичних осіб РФ.
 3. Компании Южносахалинска.
 4. а б Рекламний відеоролик Міжнародного коралового клубу
 5. а б За інформацією однієї з філій компанії
 6. Каталог продукції з офіційного сайту
 7. Інформація з одного з асоційованих з Міжнародним кораловим клубом сайтів
 8. а б За інформацією однієї з філій.
 9. История — это основа компании Международный кораловый клуб — сайт філії компанії.
 10. а б За інформацією однієї з філій
 11. Ч.1 лекції «Философия здоровья клетки, кошелька, „мозгов“ с компанией Международный коралловый клуб»
 12. Список пропонованих товарів на офіційному сайті.
 13. О компании Международный коралловый клуб — сайт філії компанії.
 14. Стаття Международный коралловый клуб бизнес, предыстория на сайті однієї з філій компанії.
 15. Як стати членом клубу? — інформація з філії компанії.
 16. а б Как строить бизнес с Coral Club International? — інформація з сайту філії.
 17. Маркетинг-план — сайт філії компанії.
 18. Маркетинг-план Coral Club: особенности и преимущества
 19. Маркетинг план — сайт філії компанії.
 20. а б Маркетинг-план — сайт філії компанії.
 21. а б Оккупанты организма — сайт філії компанії.
 22. Здоровье в наших руках — сайт філії компанії
 23. Корал-майн — сайт філії компанії.
 24. Информационная память воды — сайт філії компанії.
 25. Международный коралловый клуб. Структурированная вода. Биоэнергетическое воздействие — сайт філії компанії.
 26. а б в Информационная память воды — сайт філії компанії.
 27. Структурированная вода — сайт філії компанії.
 28. Живая и мёртвая вода — сайт філії компанії.
 29. Свищева Тамара Яковлевна — сайт «Школа самозцілення».
 30. Являются ли сектами млм компании? — критичний сайт «МЛМ»
 31. а б Микрогидрин (Microhydrin) — з сайту філії компанії.
 32. Загальна інформація про таку воду є у Російській Вікіпедії: Структурированная вода[ru].
 33. Реестр продукции, прошедшей государственную регистрацию (выданные Федеральной службой, включая Управления)
 34. Effects of microhydrin supplementation on endurance performance and metabolism in well-trained cyclists (Вплив добавок мікрогідрину на показники витривалості та обміну речовин у добре тренованих велосипедистів) — PubMed
 35. Результати пошуку Google по офіційному сайту Нобелівської премії на запит «Patrick Flanagan»
 36. Результати внутрішнього пошуку по офіційному сайту Нобелівської премії на запит «Patrick Flanagan»
 37. ABOUT PHI SCIENCES — сайт Патріка Фланагана
 38. а б Витастрим D-серия — сайт філії компанії.
 39. Here lies one whose name was writ in water… — журнал «Nature»
 40. Мошенничество на нашем здоровье. Информационная память воды — з сайту «Fornit».
 41. Бюллетень № 5 «В защиту науки» 9.4.2009 — з сайту РАН, див. також витяг Из предисловия к бюллетеню Комиссии РАН по борьбе с лженаукой «В защиту науки», № 5, 2009 з сайту Санкт-Петербурзького відділення Російського гуманістичного товариства.
 42. Диссертация «Структурированное состояние воды как основа управления поведением и безопасностью живых систем» — з електронного каталогу дисертацій.
 43. Про глистов с яйцами, ёжикообразных эритроцитов и глупость человеческую — LiveJournal
 44. Колонка злого критика. Выпуск № 35 — сайт «Будь здорова»
 45. Колонка злого критика. Выпуск № 30 — сайт «Будь здорова»

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]