Міжнародний кінофестиваль у Мар-дель-Плата

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міжнародний кінофестиваль у Мар-дель-Платі
Festival Internacional de Cine de Mar del Plata
Auditorium-MDQ.jpg
Зала Астора П'яццоли — місце проведення фестивалю
Місце проведення Мар-дель-Плата
Аргентина Аргентина
Заснований у 1954 році
Дати проведення щолистопада
Офіційний сайт

Міжнародний кінофестиваль у Мар-дель-Платі (ісп. Festival Internacional de Cine de Mar del Plata) — щорічний міжнародний кінофестиваль, що проходить у місті Мар-дель-Плата (Аргентина). Належить до найвищої категорії «A» Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF) разом з фестивалями у Каннах, Берліні, Венеції.

Історія[ред.ред. код]

Заснований 1954 року за побажанням тодішнього президента Аргентини Хуана Домінго Перона. З 1954 до 1958 фестиваль не був змаганням, а лише показом фільмів.

1964 року фестиваль тимчасово переїхав до Буенос-Айреса та відбувся під назвою Міжнародний Кінофестиваль Республіки Аргентина. У 1967 та 1969 роках фестиваль не проводився.

Після 1970 року фестиваль припинив своє існування на 25 років. 1996 року фестиваль після численних невдалих спроб нарешті вдалося повністю відновити. Спочатку фестиваль проводився у листопаді, з 2001 — у березні, а з 2008 знову у листопаді. На цьому етапі фестиваль отримав акредитацію найвищої категорії А від організації FIAPF.

Нагороди[ред.ред. код]

Спочатку премія фестивалю називалася Омбу (ісп. Ombú), але 2004 року її перейменували на Астор на честь Астора П'яццоли, який жив у місті Мар-дель-Плата.

Журі фестивалю міжнародне і складається з діячів кіно, артистів, викладачів та теоретиків кіно.

Наразі нагороди фестивалю присуджуються за найкращу кінострічку, найкращу режисуру, найкращу жіночу роль, найкращу чоловічу роль, найкращий сценарій, найкращу латиноамериканську стрічку, а також є спеціальна премія журі.

Посилання[ред.ред. код]