Міжнародний кінофестиваль у Торонто 2018

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
TIFF 2018-posrer.jpg
Логотип фестивалю
Фільм відкриття «Король поза законом»
Фільм закриття «Джеремая Термінатор Лерой»
Місце проведення Торонто, Онтаріо, Канада Канада
Головний приз «Народний вибір» («Зелена книга»)
Заснування 1976
Дата проведення 6 — 16 вересня 2018
Офіційний сайт
Міжнародний кінофестиваль у Торонто 2018 у Вікісховищі?
← 20172019 →

43-й щорічний міжнародний кінофестиваль у Торонто проходив з 6 по 16 вересня 2018 року. Стрічку «Король поза законом» Девіда Макензі було обрано фільмом відкриття, а «Джеремая Термінатор Лерой» режисера Джастіна Келлі — фільмом закриття фестивалю.

Володарем головного призу «Народний вибір» за найкращий фільм, якого визначають за результатами глядацького голосування, став американський фільм «Зелена книга» режисера Пітера Фареллі.[1][2]

Нагороди[ред. | ред. код]

Нагороди було розподілено наступним чином:[1]

Нагорода Фільм Режисер(и)
Приз «Народний вибір» «Зелена книга» Пітер Фареллі
Приз «Народний вибір» (2 місце) «Якби Бейл-стріт могла говорити» Баррі Дженкінс
Приз «Народний вибір» (3 місце) «Рим» Альфонсо Куарон
Приз «Народний вибір» за найкращий документальний фільм «Вільне соло» Джиммі Чин, Елізабет Чаї Васархелій
Приз «Народний вибір» за найкращий документальний фільм (2 місце) «Це змінює все» Том Донах'ю
Приз «Народний вибір» за найкращий документальний фільм (3 місце) «Найбільша маленька ферма» Джон Честер
Приз «Народний вибір» за найкращий фільм «Опінічного божевілля» «Чоловік, який не відчував болю» Васан Бала
Приз «Народний вибір» за найкращий фільм «Нічного божевілля» (2 місце) «Геловін» Девід Ґордон Ґрін
Приз «Народний вибір» за найкращий фільм «Нічного божевілля» (3 місце) «Нація убивць» Сем Левінсон
Найкращий фільм «Платформи» «Місто останніх речей» Хо Ві Дін
Спеціальна згадка «Платформи» Річка Емір Байгазин
Найкращий канадський фільм «Світлячки зникли» Себастьян Пілоте
Найкращий канадський короткометражний фільм «Братство» Мерім Жубер
Найкращий канадський дебютний фільм «Дороги в лютому» Кетрін Джеркович
Приз ФІПРЕССІ за найкращий фільм програми «Відкриття» «Ширяти як метелик» Кармель Вінтерс
Приз ФІПРЕССІ за найкращий фільм програми «Спеціальні презентації» «Шкіра» Ґай Наттів
Приз ФІПРЕССІ за найкращий фільм програми «Спеціальні презентації» — Почесна згадка «Чесна людина» Луї Гаррель
Найкращий міжнародний короткометражний фільм «Поле» Сандх'я Сурі
Приз NETPAC за найкращу прем'єру іноземного або азійського фільму «Третя дружина» Еш Мейфір
Приз NETPAC — Почесна згадка «Перехрестя» Бай Сюе
Нагорода Єврімаж Аудентіа найкращій жінці режисеру «Смоківниця» Аламорк Давидіан
Нагорода Єврімаж Аудентіа — Почесна згадка «Фенікс» Камілла Стром Генріксен

Журі[ред. | ред. код]

Червона доріжка 43-го МКФ у Торонто

Платформа[ред. | ред. код]

Програми фестивалю[ред. | ред. код]

24 липня 2018 43-й Міжнародний кінофестиваль в Торонто (TIFF) оголосив список перших фільмів-учасників Гала і Спеціальної презентацій.[5] Всього було анонсовані 47 стрічок. Показ 21-ї з них став світовою прем'єрою, восьми — північноамериканською, 11 — канадською прем'єрою. 13 фільмів зняті режисерами-жінками. Фестивальну лінійку канадських фільмів було оголошено 1 серпня,[6] і 8 серпня було озвучено список фільмів-учасників програми «Платформа».[7] Два дні потому було оголошено лінійку «Документальні фільми» та додаткові фільми до програми «Нічне божевілля» (Midnight Madness).[8] Доповнення до відповідних програм були оголошені 14 серпня 2018.[9] Всього на фестивалі було показано 343 фільми.[1]

Гала презентації / Gala presentations[ред. | ред. код]

Спеціальні презентації / Special presentations[ред. | ред. код]

Спеціальні події / Special events[ред. | ред. код]

  • «Клуб радості та щастя» / 喜福會, Xǐ Fú Huì — Вейн Ван (США)
  • «?» / Sharkwater Extinction — Роб Стюарт (Канада)

Сучасний світ кіно / Contemporary World Cinema[ред. | ред. код]

  • «Ангел» / Angel — Коен Мортьє (Бельгія/Нідерланди/Сенегал)
  • «Ангел» / The Angel — Луїс Ортега (Аргентина/Іспанія)
  • «Асако 1 і 2» / Asako I & II — Рюсуке Хамагучі (Японія/Франція)
  • «Бельмонте» / Belmonte — Федерико Вейрох (Уругвай/Іспанія/Мексика)
  • «Бюльбюль може співати» / Bulbul Can Sing — Рима Дас (Індія)
  • «Велика темрява» / La grande noirceur — Максим Жиру (Канада)
  • «Все буде» / Všechno bude — Олмо Омерзу (Чехія/Словенія/Польща/Словаччина)
  • «Дай мені впасти» / Let Me Fall — Болдуїн Зофоніассон (Ісландія/Фінляндія/Німеччина)
  • «Джинпа» / Jinpa (Zhuang Si Le Yi Zhi Yang) — Пема Цеден (КНР)
  • «До морозів» / Before the Frost — Міхаель Ноєр (Данія)
  • «Донбас» / Donbass — Сергій Лозниця (Німеччина/Україна/Франція/Нідерланди/Румунія)
  • «Дорога в Флоріанополіс» / Sueño Florianópolis — Ана Кац (Аргентина/Бразилія/Франція)
  • «Дороги в лютому» / Les routes en février — Кетрін Джеркович (Канада/Уругвай)
  • «Дурне молоде серце» / Hölmö nuori sydän — Сельма Вілхунен (Фінляндія/Нідерланди/Швеція)
  • «Завод» / Завод — Юрій Биков (Франція/Росія/Вірменія)
  • «Занурення» / Hatzlila — Йона Розенкер (Ізраїль)
  • «Знак надії» / Il vizio della speranza — Едоардо де Анґеліс (Італія)
  • «Інша історія» / The Other Story — Аві Нешер (Ізраїль)
  • «Кінґсвей» / Kingsway — Брюс Свіні (Канада)
  • «Мені плювати, якщо ми увійдемо в історію як варвари» / Îmi este indiferent daca în istorie vom intra ca barbari — Раду Жуде (Румунія/Чехія/Франція/Болгарія/Німеччина)
  • «Музей» / Museum — Алонсо Руїспаласіош (Мексика)
  • «Night/Ext» / Night/Ext — Ахмед Абдалла (Єгипет/ОАЕ)
  • «На межі світів» / Border — Алі Аббасі (Швеція/Данія)
  • «Найпрекрасніша пара» / Das schönste Paar — Свен Таддікен (Німеччина/Франція)
  • «Невідомий майстер» / Tuntematon mestari — Клаус Хяре (Фінляндія)
  • «Обвинувачений» / The Accused (Acusada) — Гонсало Тобаль (Аргентина)
  • «Осколки» / Splinters — Том Фіцджеральд (Канада)
  • «Перелітні птахи» / Birds of Passage — Кристіна Ґеллего, Чиро Герра (Колумбія/Данія/Мексика/Франція)
  • «Погляд у минуле» / Retrospekt — Естер Ротс (Нідерланди/Бельгія)
  • «Подивись на мене» / Look at Me — Неджиб Белкадхі (Катар/Франція/Туніс)
  • «Приший зиму до моєї шкіри» / Sew the Winter to my Skin — Джаміль Екс. Ті. Кубека (ПАР/Німеччина)
  • «Робітниця» / Working Woman — Міхаль Авіад (Ізраїль)
  • «Розі» / Rosie — Педді Бретнек (Ірландія)
  • «Світлячки зникли» / La disparution des lucioles — Себастьян Пілоте (Канада)
  • «Серце світу» / Сердце мира — Наталія Мещанінова (Росія/Литва)
  • «Сібель» / Sibel — Çagla Zencirci, Гійом Джованетті (Франція/Німеччина/Люксембург/Туреччина)
  • «Солодкий реквієм» / Kyoyang Ngarmo — Ріту Сарін, Тензінґ Сонам (Індія/США)
  • «Спокута» / Geula  — Боаз Єхонатан Яков, Йоссі Мадмоні (Ізраїль)
  • «Стікс» / Styx — Вольфганг Фішер (Німеччина/Австрія)
  • «Улісс і Мона» / Ulysses & Mona — Себастьєн Бетбедер (Франція)
  • «Хто тобі буде співати?» / Quién te cantará — Карлос Вермут (Іспанія/Франція)
  • «Царство» / El reino — Родріго Сороґойєн (Іспанія/Франція)
  • «Це час року» / That Time of Year — Паприка Стін (Данія)
  • «Чорна книга» / The Black Book — Валерія Сармієнто (Португалія/Франція)
  • «Чорний 47-й» / Black 47 — Ленс Дейлі (Ірландія/Люксембург)
  • «?» / Falls Around Her — Дарлін Напонсе (Канада)
  • «?» / Les Salopes or the Naturally Wanton Pleasure of Skin — Рені Больє (Канада)
  • «?» / Minuscule — Mandibles From Far Away — Томас Сабо, Елен Жиро (Франція)

Відкриття / Discovery[ред. | ред. код]

  • «Аніара» / ANIARA — Пелла Когерман, Гуго Ліа (Швеція)
  • «Вантаж» / Teret — Огнєн Главоніч (Сербія/Франція/Хорватія/Іран/Катар)
  • «Вижити влітку» / Išgyventi vasarą — Марія Кавтарадзе (Литва)
  • «Викрутка» / Screwdriver — Бассам Джарбаві (ПНА/США/Катар) (фільм закриття)
  • «Виховання» / Farming — Адевале Акінойе-Аґбаже (Велика Британія)
  • «Вістря ножа» / Edge of the Knife — Gwaai Edenshaw, Гелен Гайґ-Браун (Канада)
  • «Ґвен» / Gwen — Вільям Макгрегор (Велика Британія)
  • «Гірська жінка: на війні» / Woman at War — Бенедикт Ерлінґссон (Ісландія/Франція/Україна)
  • «День, коли я втратив свою тінь» / Yom Adaatou Zouli — Судад Каадан (Сирія/Франція/Катар/Ліван)
  • «Джирґа» / Jirga — Бенжамін Ґілмор (Австралія)
  • «Дівчина» / Girl — Лукас Донт (Бельгія)
  • «Ему бігун» / Emu Runner — Імоджен Томас (Австралія)
  • «Занадто пізно померти молодим» / Tarde Para Morir Joven — Домінґа Сотомайор (Чилі/Бразилія/Аргентина/Нідерланди/Катар)
  • «Зникнення» / Disappearance — Алі Асґарі (Іран/Катар)
  • «Її робота» / I Doulia tis — Нікос Лабот (Греція/Франція/Сербія)
  • «Кардинали» / Cardinals — Ґрейсон Мур, Айдан Шиплі (Канада)
  • «Квітка-близнюк» / Fiore Gemello — Лаура Лукетті (Італія)
  • «Кінець часів» / Endzeit — Кароліна Гелсґард (Німеччина)
  • «Клара» / Clara — Ахаш Шерман (Канада)
  • «Лев'яче серце» / Lionheart — Женев'єва Нняджі (Нігерія)
  • «Легка, як пір'їнка» / Light as Feathers — Розанна Пел (Нідерланди)
  • «Майбутнє, яке настає» / El futuro que viene — Констанца Новік (Аргентина)
  • «Мері обходить» / Mary Goes Round — Моллі Макґлінн (Канада)
  • «Милосердя джунглів» / La Miséricorde de la Jungle — Жоель Карекезі (Бельгія/Франція/Німеччина)
  • «Наслідки» / Posledice — Дарко Станте (Словенія/Австрія)
  • «Наше тіло» / 아워 바디, Awol Badi — Хан Ка Рам (Південна Корея)
  • «Не торкайся» / Touch Me Not — Адіна Пінтіліє (Румунія/Німеччина/Чехія/Болгарія/Франція)
  • «Незвичайна подорож Селесте Гарсія» / El viaje extraordinario de Celeste García — Артуро Інфанте (Куба/Німеччина)
  • «Пансіонат» / The Chambermaid — Ліла Авілес (Мексика)
  • «Перехрестя» / The Crossing — Бай Сюе (КНР) (фільм відкриття)
  • «Подруга» / Rafiki — Ванурі Кагуї (Кенія/ПАР/Франція/Ліван/Норвегія/Нідерланди/ Німеччина/ США)
  • «Помаранчеві дні» / Orange Days — Араш Лаоті (Іран)
  • «Почварки» / Freaks — Зак Ліповські, Адам Штайн (Канада)
  • «П'ять пальців для Марселя» / Five Fingers For Marseilles — Майкл Меттьюз (ПАР)
  • «Скат Манта» / Kraben rāhu — Футтіфонг Арунфенг (Таїланд/Франція/КНР)
  • «Сліпа пляма» / Blindsone — Тува Новотни (Норвегія)
  • «Слон сидить спокійно» / Da xiang xi di er zuo — Hu Bo (КНР)
  • «Смоківниця» / Etz Teena — Аламорк Давидіан (Ізраїль/Німеччина/Франція/Ефіопія)
  • «Співучасть» / Complicity — Кей Чикаура (Японія/КНР)
  • «Тель-Авів у вогні» / Tel Aviv Boeret — Самех Зоабі (Люксембург/Франція/Ізраїль/Бельгія)
  • «Тито та птахи» / Tito and the Birds — Ґуставо Стенйберг, Габрієль Бітар, Андре Катото (Бразилія)
  • «Третя дружина» / The Third Wife — Еш Мейфейр (В'єтнам)
  • «Феєрверки» / Firecrackers — Жасмін Мозаффарі (Канада)
  • «Фенікс» / Føniks — Камілла Стром Генріксен (Норвегія/Швеція)
  • «Чистий» / Saf — Алі Ватансевер (Туреччина/Німеччина/Румунія)
  • «Ширяти, як метелик» / Float Like a Butterfly — Кармель Вінтерс (Ірландія)
  • «Шоломні голови» / Helmet Heads — Нето Віллалобос (Коста-Рика/Чилі)
  • «?» / aKasha (The Roundup) — Гаджудж Кука (Судан/ПАР/Катар/Німеччина)
  • «?» / AGLUMI — Ніно Жванія (Грузія/Росія)
  • «?» / Icebox — Деніел Савка (США)
  • «?» / The Dig — Енді Тогілл, Раян Тогілл (Велика Британія)

Майстри / Masters[ред. | ред. код]

Опівнічне божевілля / Midnight Madness[ред. | ред. код]

Платформа / Platform[ред. | ред. код]

  • «Анжело» / Angelo — Маркус Шляйнцер (Австрія/Люксембург)
  • «Гарні дівчата» / Las niñas bien — Алехандра Маркес Абелла (Мексика)
  • «Джессіка назавжди» / Jessica Forever — Кароліна Поджі та Джонатан Вінель (Франція)
  • «Доннібрук» / Donnybrook — Тім Саттон (США)
  • «Її запах» / Her Smell — Алекс Росс Перрі (США)
  • «Мадемуазель де Жонк'єр» / Mademoiselle de Joncquières — Еммануель Муре (Франція)
  • «Невинний» / The Innocent — Симон Жакмет (Швейцарія/Німеччина)
  • «Річка» / Ozen — Емір Байгазин (Казахстан/Польща/Норвегія)
  • «Руйнівник» / Destroyer — Карін Кусама (США)
  • «Червоний» / Rojo — Бенджамін Найштат (Аргентина/Франція/Нідерланди/Бразилія/Німеччина)
  • «Місто останніх речей» / Xing fu cheng shi — Хо Ві Дін ([[Файл:Шаблон:Прапор Тавань|20x13px|Тавань]]/КНР/США/Франція)
  • «?» / Out of Blue — Керол Морлі (США/Велика Британія)

Wavelengths[ред. | ред. код]

  • «Довгий день йде в ніч »/ Long Day's Journey Into Night — Бі Ґань (КНР/Франція)
  • «Кам'яні оратори» / The Stone Speakers — Ігор Дриляча (Канада/Боснія і Герцеговина)
  • «Квітка» / La Flor — Маріано Льянас (Аргентина)
  • «Мертві душі» / Dead Souls — Ван Бін (Франція/Швейцарія)
  • «Процес» / The Trial — Сергій Лозниця (Нідерланди)
  • «У моїй кімнаті» / In My Room — Ульріх Келер (Німеччина/Італія)
  • «Фауст» / Fausto — Андреа Буссманн (Канада/Мексика)
  • «Що ти робитимеш, коли світ запалає?» / What You Gonna Do When the World's on Fire? — Роберто Мінервіні (Італія/США/Франція)
  • «?» / Erased, Ascent of the Invisible (Tirss, Rihlat Alsoo'oud ila Almar'i) — Гассан Галвані (Ліван)
  • «?» / L. COHEN — Джеймс Беннінг (США)
  • «?» / Ray & Liz — Річард Біллінгем (Велика Британія)
  • «?» / The Grand Bizarre — Джоді Мак (США)

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]