Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка
Lysenko International Music Competition.svg
Жанр Фортепіано, Скрипка, Віолончель, Сольний спів
Дати 15-24 листопада 2012 року
Місце проведення Київ, Україна Україна
Роки існування 1992, 1997, 2002, 2007, 2012,
Засновано Андрій Штогаренко, Євген Станкович, Мирослав Скорик, Левко Колодуб, Єлизавета Чавдар, Євген Ржанов, Аріадна Лисенко
Веб-сайт
competition.com.ua

Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка було започатковано 1962 року спільними зусиллями видатних українських митців: композиторів — Андрія Штогаренка, Євгена Станковича, Мирослава Скорика, Левка Колодуба; славетної співачки, Єлизавети Чавдар; піаністів — Євгена Ржанова, онуки композитора — Аріадни Лисенко.

Історія[ред. | ред. код]

За роки свого існування конкурс перетворився у найпрестижніший музичний форум в Україні. До 1992 року він проводився як республіканський в різних містах України: Києві, Львові, Харкові, Одесі, Запоріжжі. З 1992 року, до 150 річниці від Дня Народження композитора, конкурс проходить як Міжнародний.

Журі конкурсу в різний час прикрашали імена народних артистів України, професорів провідних вищих музичних навчальних закладів України, Росії, Польщі, Канади, Австрії, Німеччини, Латвії, Вірменії, Естонії, Білорусі, Румунії, Казахстану, Італії, США та інших країн.

У конкурсних програмах учасників конкурсу поряд із класичним репертуаром обов'язково виконуються твори М.Лисенка та інших українських композиторів. Щоразу академічні змагання перетворюються на музичне свято з яскравим національним обличчям.

Конкурс дав путівку в життя цілій плеяді тепер уже визнаних далеко за межами України майстрів: піаністам — Людмилі Марцевич, Етеллі Чуприк, Милані Чернявській; скрипалям — Олександру Семчуку, Ользі Рівняк та Дмитру Ткаченку; віолончелістам — Володимиру Шевелю, Сергію Россосі, Юрію Ланюку, Юлії Пантелят, Євгену Висоцькому, Івану Кучеру, Ганні Нужі; співакам — Лідії Забілястій, Людмилі Монастирській, Андрію Шкургану, Володимиру Гришку, Миколі Шопші та іншим.

Музичний конкурс імені Миколи Лисенка — це не тільки творче змагання, гіркота падінь і радість злетів, це ще й форум музикантів різних поколінь, обмін досвідом, накреслення перспектив подальшого розвитку виконавської майстерності.

Конкурс імені Миколи Лисенка став візитною карткою музичної культури України і поповнює реєстр широкознаних і престижних конкурсів таких як ім. Чайковського в Росії, Ф.Шопена у Польщі та інших.

Адреса дирекції конкурсу[ред. | ред. код]

м. Київ, б-р Т.Шевченка, 50-52 ДП «Україна мистецька» Дирекція мистецьких конкурсів

Посилання[ред. | ред. код]