Міжнародний союз велосипедистів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Union Cycliste Internationale
Міжнародний союз велосипедистів
Union cycliste internac logo 2015.svg
Union Cycliste Internationale logo.png
Абревіатура UCI
Тип спортивна організація
Засновано 1900
Вид спорту велосипедні гонки
Країна Flag of Switzerland.svg Швейцарія
Штаб-квартира Егль, Швейцарія
Місце діяльності весь світ
Членство Global Association of International Sports Federationsd і Association of Summer Olympic International Federationsd
Президент Брайан Куксон[en]
Вебсайт www.uci.ch

CMNS: Міжнародний союз велосипедистів у Вікісховищі

Міжнародний союз велосипедистів (фр. Union Cycliste Internationale, UCI) — організація, що є всесвітнім адміністративним органом для велоспорту і здійснює нагляд за змаганнями з велоспорту на міжнародному рівні. UCI заснований в швейцарському місті Егль.

Завданням цієї організації є керівництво та проведення змагань з велосипедного спорту на шосе і треку, з кросу, фігурної їзди на велосипеді, а також велоболу. Існує організація на членські внески, що надходять від кожної національної федерації і доходів від проведення всіх міжнародних змагань і від професійного велоспорту. Міжнародний союз велосипедистів — одна з найбагатших міжнародних федерацій у світі.

Союз складається з двох міжнародних федерацій: Міжнародної любительської федерації велоспорту - ФІАС і Міжнародної федерації професійного велоспорту — ФІКП. Обидві федерації автономні у вирішенні технічних, дисциплінарних та адміністративних питань.

Верховний орган UCI — конгрес, який збирається тричі на рік. Перший проходить у першу суботу березня (конгрес вважається статутним — змінює регламенти, приймає нових членів в UCI), другий — напередодні проведення чемпіонату світу (він перевіряє його готовність) і третій, календарний, в останню суботу листопада (затверджує календар міжнародних змагань на наступний рік).

Історія[ред. | ред. код]

Міжнародний союз велосипедистів був заснований в 1900 році. Спочатку в нього входили представники Англії, США, Швейцарії, Франції, Бельгії, а трохи пізніше — Італії, Данії. UCI до свого 50-річчя об'єднував велофедерації 87 країн. Місцем перебування союзу спочатку був Париж, нині це Женева. Основна мова — французька.

Вищим органом Міжнародного союзу велосипедистів є конгрес, який збирається 2 рази на рік. Поточною діяльністю займається керівний комітет. У нього входить президент, віце-президент, генеральний секретар, скарбник. Комітет обирається строком на 4 роки. У своїй діяльності Союз більше уваги приділяє професійному спорту, бо від нього UCI отримує основні доходи. UCI реєструє та затверджує всі світові рекорди з велосипедного спорту на відкритих і закритих велодромах для любителів і професіоналів.

До недавнього часу країни мали в Міжнародному союзі нерівну кількість голосів. Так, Англія, Франція і маленька Швейцарія - по 12 голосів, Італія - 10 голосів, СРСР, Польща - по 2 голоси, Румунія, Чехословаччина і багато інших держав мали право лише на 1 голос. Ця дискримінація стала результатом консервативності керівників Міжнародного союзу, що зосередили свою увагу на професійному спорті і прагнули не помічати популярності аматорського велосипедного спорту.

Навесні 1965 в Женеві була створена спеціальна комісія для розробки статуту любительської федерації (ФІАС).

Затвердження цього статуту і вибори керівних органів нової федерації відбулися на надзвичайному конгресі під час чемпіонату світу в іспанському місті Сан-Себастьяні. У статуті ФІАС йдеться, зокрема, що вона у всій своїй діяльності керується принципами Олімпійської хартії, не допускає ніякої дискримінації за політичними, расовими чи релігійними мотивами, прагне до розширення контактів і зміцненню дружби між спортсменами. Хоча ФІАС входить в Міжнародний союз велосипедистів, вона суверенно управляє своїм конгресом. Керівний конгрес ФІАС обирається таємним голосуванням строком на 4 роки. Кожна федерація, приєдналася до ФІАС, має право тільки на 1 голос.

Конгрес у Сан-Себастьяні вніс суттєві доповнення і до статуту UCI. Відтоді національні федерації учасники UCI мають наступну кількість голосів: засновники UCI — 3 голоси, федерації, що перебувають в UCI не менше 20 років — 2 голоси, інші по 1 голосу. Статут UCI як і раніше не є втіленням принципів рівноправності та демократії. Але все ж певний прогрес вже досягнуто.

На конгресі UCI 1977 році у Венесуелі було прийнято рішення про те, що в керівному комітеті UCI обов'язково мають бути представники всіх континентів. Це послужило хорошим стимулом розвитку велоспорту в таких регіонах, як Африка, Азія, Латинська Америка, Австралія та Океанія.

У 1968 конгрес UCI, що проходив у Мехіко, звернувся у МОК з проханням включити жіночий велоспорт у програму олімпійських ігор. Але пройшло 12 років, перш ніж МОК після такого ж прохання Московського конгресу UCI ​​в 1980 прийняв відповідне рішення; воно відносилося тільки до змагань по шосе. У 1984 році на Іграх у Лос-Анджелесі жінки вперше взяли старт у груповій гонці на 50 км, а на Іграх 1988 вони змагалися в спринтерській гонці і в гонці переслідування.

Радянський Союз увійшов в UCI в 1952 році, Федерація велоспорту України набула членство у ?.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]