Міжнародний союз геологічних наук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

International Union of Geological Sciences (IUGS) (Міжнародний союз геологічних наук (IUGS)) — одна з найбільших у світі неурядових, неполітичних і неприбуткових наукових організацій. IUGS заохочує найвищі рівні міжнародного співробітництва в галузі наук про Землю. Заснований у 1961 році. Відтоді IUGS був членом Міжнародної наукової ради ICSU (International Council for Science, https://web.archive.org/web/19981111190700/http://www.icsu.org/).

Входить до складу Міжнародної ради наукових спілок. Включає національні (і регіональні) організації геологів 117 країн. Секретаріат МСГН розташовується у м. Трондгейм (Trondheim), Норвегія, при Geological Survey of Norway (NGU).

МСГН — головний науковий спонсор Міжнародного геологічного конгресу. МСГН — партнер ЮНЕСКО у виконанні Міжнародної програми геологічних досліджень (International Geoscience Programme (IGCP) і є в Мережі ЮНЕСКО Geopark. Бере участь у інших програмах ООН, зокрема у організації Міжнародного року планети Земля, який ООН заплановано провести у 2008 р.

Діяльність[ред. | ред. код]

Союз є науковим спонсором Міжнародного геологічного конгресу, який збирається кожні чотири роки і рекомендує та допомагає організаторам у формулюванні наукової програми для цієї події. Об'єднані програми спонсоруються IUGS й іншими організаціями.

Існуючі програми Союзу в співробітництві з ЮНЕСКО:

  • Програма міжнародної геологічної співпраці (the International Geological Correlation Programme IGCP),
  • Геологічне застосування дистанційного зондування і мінералогічне та енергетичне моделювання родовищ (Geological Applications of Remote Sensing, and Mineral and Energy Deposit Modelling).

Науковий Комітет ICSU з літосфери (The ICSU Scientific Committee on the Lithosphere, SCL) народився як ініціатива IUGS і Міжнародного союзу геодезії і геофізики. Дві нові ініціативи були висунуті Виконавчим Комітетом IUGS в 2002 році: по медичній геології та геоіндикації (The Initiative on Medical Geology, and the Initiative on Geoindicators).

IUGS публікує квартальний журнал «Episodes» (https://web.archive.org/web/20070224064721/http://www.iugs.org/iugs/pubs/epiguide.htm). Журнал розсилається до понад 115 країн світу.

Контактна інформація[ред. | ред. код]

Secretary General Dr. Werner R. Janoschek, Austrian Geological Survey, Rasumofskygasse 23, P. O. B. 127, A-1031 Vienna, AUSTRIA ext. 180
IUGS Secretariat Hanne Refsdal Geological Survey of Norway N-7491 Trondheim NORWAY

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • www.iugs.org — офіційний сайт «Міжнародний союз геологічних наук».

Інтернет-ресурси[ред. | ред. код]