Міжнародний центр з урегулювання інвестиційних спорів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний центр з урегулювання інвестиційних спорів
Абревіатура CIRDI
Тип міжнародна організація
Засновано 1965
Генеральний секретар Meg N. Kinneard
Материнська
компанія
Світовий банк[1]
Веб-сайт worldbank.org/icsid

Міжнародний центр з урегулювання інвестиційних спорів (МЦУІС) англ. International Center for Settlement of Investment Disputes (ICSID) — одна з п'яти інституцій Групи Світового банку, заснована в 1966 p., місцезнаходження — Вашингтон. Станом на березень 2020 р. нараховує 154 члени (153 країни і територія Косово). Україна - з 2000р. Ще 9 країн підписали Конвенцію про МЦУІС, але з різних причин до даного часу її не ратифікували.

Мета діяльності[ред. | ред. код]

Головна мета — сприяти притоку іноземних капіталів шляхом створення умов для примирення й урегулювання суперечок між урядами й іноземними інвесторами. МЦУІС не є кредитною організацією в прямому розумінні слова; через це його не завжди включають до Групи Світового банку, хоча за цілями й організаційно він з нею пов'язаний.

Організаційна структура[ред. | ред. код]

Організаційна структура:

  • Адміністративна рада;
  • Технічний секретаріат;
  • Президент.

Адміністративна рада складається з керуючих від кожної країни-члена й займається обговоренням найважливіших проблем Центру. Технічний секретаріат виконує поточну роботу. Його очолює Генеральний секретар, який є віце-президентом Світового банку. Президентом Центру є президент Світового Банку.

Діяльність МЦУІС[ред. | ред. код]

Центр виступає в ролі арбітра між інвестором й урядом країни в разі виникнення конфлікту. Процес урегулювання інвестиційних спорів має дві форми: примирення й арбітраж. Примирення досягається в тому випадку, якщо вдається переконати обидві сторони у можливості вирішити конфлікт узгоджено, через взаємні поступки. Якщо ж примирення неможливе, то МЦУІС виносить аргументоване рішення на користь однієї з сторін; така процедура має назву арбітражу.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. https://www.larousse.fr/encyclopedie/groupe-homonymes/wd/107439