Міжнародний чорноморський клуб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний Чорноморський Клуб (англ. International Black Sea Club)
Абревіатура МЧК
англ. IBSC
Мета утворення Досягнення високого ступеня інтеграції між країнами Чорноморського регіону, координація соціально-економічного, екологічного, культурно-освітнього розвитку в Чорноморському регіоні.
Заснована 5 грудня 1992
Поточний голова Сергій Бездольний
Веб-сайт http://www.i-bsc.org

Міжнаро́дний Чорномо́рський Клуб (МЧК) (англ. International Black Sea Club (IBSC)) — це неурядова громадська організація, що має статус спостерігача при організації Чорноморського Економічного Співробітництва та консультативний статус при Економічній і Соціальній Раді ООН, що надаються лише організаціям, які одержали світове визнання. МЧК є також членом міжнародного Союзу місцевих влад і Європейської ради малого бізнесу. Клуб створено для зміцнення й розвитку ділового співробітництва між містами-портами країн Чорноморського басейну, він був заснований 5 грудня 1992 року на 1 Асамблеї в Одесі (Україна). Членські внески — 500 євро на рік.

Історія[ред. | ред. код]

 • 11 липня 2003 року було ухвалене рішення міської ради № 1376-ХХІ від 11 липня 2003 року про підтвердження членства Одеси (Україна) у клубі.
 • 17-та Асамблея МЧК пройшла в Одесі 3 червня 2006 року.
 • 18-та Асамблея пройшла в Ялті (Україна, АР Крим). На цій Асамблеї в члени МЧК були прийняті 2 грузинських міста — Поті та Батумі. Також було вирішено залишити за Одесою право відкриття Представництва МЧК для роботи з українськими містами-членами Клубу. Місто Одеса було прийняте в члени правління.
 • З 25 по 26 червня 2007 року в Одесі пройшла 3-я Міжнародна Конференція Ради Європи з питань міжрегіонального співробітництва в басейні Чорного моря. За підсумками конференції висунута ініціатива відкриття третього Молодіжного центра Ради Європи в Одесі, запропонований проект створення «Малої Чорноморської енциклопедії», готується устав Чорноморського Єврорегіону.
 • За час існування МЧК була проведена ефективна робота у всіх напрямках співробітництва: це і надання допомога турецькому місту Ізміт, що потерпіло від землетрусу, проведення міжнародного музичного фестивалю «Морський коник», десятки конференцій; саміт міських голів Європейського Союзу та Чорноморського регіону з проблем портів і транспорту.

Основні положення[ред. | ред. код]

Ціль створення — досягнення високого ступеня інтеграції між країнами Чорноморського регіону, координація соціально-економічного, екологічного, культурно-освітнього розвитку в Чорноморському регіоні.[1][2]

Завдання організації:

 1. участь у розробці, узгодженні, організації й виконанні спільних інвестиційних проектів в області економіки, екології, туризму й культури;
 2. створення умов для вільного підприємництва, розширення торгівлі;
 3. вирішення проблем раціонального використання природно-ресурсного потенціалу та захисту Чорного й Азовського морів від забруднення;
 4. зміцнення системи організаційно-економічних, науково-технічних, комерційних і культурних зв'язків між містами і регіонами Чорноморського басейну.

Керівним органом МЧК є загальні збори (Асамблея) всіх членів Клубу, що проводиться не рідше одного разу в рік послідовно в кожному з міст-членів Клубу. Відповідно до Уставу Клубу Асамблея приймає й вносить зміни до нього; приймає річний баланс, фінансовий звіт і схвалює бюджет на наступний фінансовий рік; формує політику Клубу шляхом прийняття річних програм діяльності Клубу; вибирає Правління Клубу і його Голову, приймає звіт з їхньої діяльності; приймає нових членів Клубу; визначає розмір вступного й членського внесків; ухвалює рішення щодо припиненні діяльності Клубу.

Міста-члени[ред. | ред. код]

Керівництво[ред. | ред. код]

Президенти[ред. | ред. код]

Виконувальні директори[ред. | ред. код]

Головні секретарі[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Міжнародні організації. Офіційний сайт Одеської міської ради. 01-06-2008. 
 2. Міжнародний Чорноморський Клуб. Офіційний сайт Миколаївської міської ради. 04-04-2013. Архів оригіналу за 03-01-2014. Процитовано 06-12-2013. 

Посилання[ред. | ред. код]