Міжнародний інститут бізнесу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжнародний інститут бізнесу «МІБ-Україна»
МІБ-Україна
Logo-Ukr-cv.jpg
Build iib.JPG
Навчальний корпус МІБ
?координати: 421866 ·R (Київ)
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Київ
Гасло Досягти вершин
Засновано 1993
Президент Савченко Олександр Володимирович
Адреса 03179, Київ, Брест-Литовське шосе, 8А
Сайт iib.com.ua

Міжнародний інститут бізнесу (МІБ — Україна) — школа бізнесу, з 2011 року вищий навчальний заклад III рівня акредитації.

Місія Створення цінності для особистостей, компаній і суспільства. Реалізується шляхом практичного, комплексного навчання менеджерів, спрямованого на управлінський та організаційний розвиток. Прикладні дослідження в галузі менеджменту, які проводяться фахівцями з багаторічним досвідом роботи, допомагають адаптувати практику закордонних компаній до сучасного Українського бізнес ринку, та використовувати клієнт-орієнтовані методи навчання.

Історія[ред. | ред. код]

1993 — Заснування Міжнародного інституту бізнесу — згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 1993 року Українською академією державного управління при Президенті та Фондом Центрально-європейського університету. Першим президентом став д-р Хенрік Стернічук, професор менеджменту та міжнародного бізнесу Університету Нью Брансвік (Канада).

1996 — Старт інноваційної Української Програми Бізнес-Адміністрування (УПБА) — друга вища освіта в сфері маркетингу та фінансів.

1997 — Перший у Центральній і Східній Європі акредитований навчальний центр програм Королівського інституту маркетингу, Велика Британія (CIM, UK).

1998 — У рамках проекту, фінансованого CIDA (Канадське агентство міжнародного розвитку) Міжнародний інститут бізнесу спільно зі Школою бізнесу Макюен (Едмонтон, Альберта) починає Канадську Програму Бізнес-Менеджменту.

1999 — Інститут одержав національну акредитацію Міністерства освіти та науки України.

2000 — За підтримки Всесвітнього Банку та Фонду державного майна України, у співробітництві з Лондонською школою бізнесу МІБ реалізує національні проекти «Конкурентоспроможність-2000» і «Директор третього тисячоліття».

2001 — Міжнародний інститут бізнесу стає навчальним центром REFA International (Німеччина) — провідної організації в сфері управління виробництвом.

2001 — Стартує Executive MBA — програма, яка розроблена для топ-менеджерів і керуючих власників українських і міжнародних компаній.

2002 — Інститут стає членом European Foundation for Management Development — провідної європейської асоціації бізнес-шкіл.

2003 — МІБ зареєстрований провайдер програм і акредитований екзаменаційний центр Королівського інституту фахівців з управлінського обліку, Велика Британія (CIMA, UK).

2004 — МІБ стає першим в континентальній Європі акредитованим навчальним центром програм Королівського інституту по зв'язках із громадськістю, Велика Британія (CIPR, UK).

2005 — Починається навчання по програмі International MBA, яка реалізується разом з Університетом Нью Брансвік — найстарішим англомовним університетом Канади.

2005 — Інститут отримує членство Central and East European Management Development Association (CEEMAN) — асоціації бізнес-шкіл Центральної та Східної Європи.

2007 — МІБ — перша українська бізнес-школа, програми MBA якої акредитовані Британською Асоціацією MBA (Association of MBA's).

2008 — Створений Центр девелопменту нерухомості для реалізації освітніх програм світового рівня для професіоналів ринку нерухомості в Україні

2009 — Інститут визнаний найкращою бізнес-школою України отримавши звання «Excellent business school 2009»

2010 — Міжнародний інститут бізнесу підтвердив звання найкращої бізнес-школи в Україні, отримав звання «Excellent business school 2010».

2011 — Інститут акредитований Міністерством освіти і науки України, як вищий навчальний заклад III рівня.

2012 — Українська програма бізнес-адміністрування (друга вища освіта) за спеціальністю «Маркетинг» та «Фінанси» посіла 12 місце у східній Європі у рейтингу Eduniversal TOP-200 Best Master Programs Worldwide


2013 — Інститут отримав ліцензію Міністерства освіти і науки України на підготовку магістрів бізнес-адміністрування.

2014 — Старт нової програми General MBA

2015 — Міжнародний інститут бізнесу підтвердив акредитацію Association of MBAs (UK, London)

2016 — запуск нового проекту - креативного бізнес-клубу для тінейджерів "BeezzCraft"

2017 — МІБ почав реалізацію інноваційної програми General MBA за карусельною моделлю бізнес-освіти©.

МІБ подовжив акредитацію всіх програм MBA в Association of MBAs на 5 років.

Management Center Innsbruck Logo.svg

2018 — Початок співробітництва з австрійською бізнес-школою MCI (Management Center Innsbruck) щодо реалізації програми International MBA

Бізнес-школа «Міжнародний інститут бізнесу» стала членом Асоціації з розвитку університетських бізнес-шкіл (Association to Advance Collegiate Schools of Business, AACSB)

2019 — Відкрито набір на програму MBA in Public Sector.

Навчальні програми[ред. | ред. код]

MBA програми[ред. | ред. код]

Executive MBA (для керівників компаній топ-менеджерів, керуючих власників бізнесу)

International MBA (для менеджерів, націлених на розвиток та кар'єру в глобальному бізнес-середовищі)

General MBA (для менеджерів середньої ланки, націлених на професійний зріст та для тих, хто прагне стати керівниками або розпочати власний бізнес. Також програма розрахована на топ-менеджерів та починаючих керівників, які бажають здобути нові знання та оволодіти сучасними технологіями управління бізнесом).

Ukrainian MBA (для спеціалістів різних галузей бізнесу, які бажають оволодіти управлінськими навичками, для власників мікро-бізнесу)

MBA in Public Sector (для керівників в секторі державного управління, недержавних та некомерційних організацій).

Кваліфікаційні програми[ред. | ред. код]

Міжнародні професійні кваліфікації[ред. | ред. код]

 • Маркетинг — CIM Diploma in Professional Marketing (Chartered Institute of Marketing)
 • Операційний менеджмент — REFA (Оптимізація та управління виробничими системами та процесами)

Національні професійні кваліфікації[ред. | ред. код]

 • Оцінка майна та майнових прав
 • Девелопмент нерухомості та управління нерухомістю
 • Підготовка фахівців з відчуження об‘єктів державної власності
 • Підготовка арбітражних керуючих
 • Підготовка аварійних комісарів

Центри розвитку[ред. | ред. код]

Центр розвитку оцінки майна та майнових прав[ред. | ред. код]

Головною метою діяльності Центру є сприяння розвитку оціночної діяльності в Україні шляхом організації всебічного навчання оцінювачів, їх інформаційної та методичної підтримки.

Діяльність Центру:

 • Методична підтримка
 • Освітня діяльність:
  • Навчальні курси базової підготовки оцінювачів
   • Оцінка об‘єктів в матеріальній формі;
   • Оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних пеперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об‘єкти інтелектуальної власності;
   • Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства;
   • Експертна грошова оцінка земельних ділянок.
  • Курси підвищення кваліфікації оцінювачів
  • Семінари з актуальних питань оціночної діяльності
  • Конференції, круглі столи.
 • Проведення кваліфікаційних іспитів
 • Інформаційна підтримка діяльності оцінювачів:
  • Розповсюдження літератури
  • Підтримка web-сторінки центру

Центр соціальної відповідальності бізнесу та ділової етики[ред. | ред. код]

Центр соціальної відповідальності бізнесу та ділової етики створений в Міжнародному інституті бізнесу у 2010 р. Головною метою діяльності Центру є сприяння розвитку в Україні інституційних форм корпоративної соціальної відповідальності та ділової етики шляхом організації навчання, консультування, проведення досліджень, підготовки публікацій, методологічних рекомендацій.

Завдання центру:

 • Активна діяльність по формуванню корпоративної культури в Україні згідно з етичними цінностями і найвищими стандартами КСВ як складової частини загальної бізнес-стратегії розвитку сучасних підприємств через освітні програми, тренінги та їх науково-методичне забезпечення.
 • Експертиза етичних кодексів, програм по КСВ, соціальних проектів і звітів згідно з міжнародними стандартами і рекомендаціями мультинаціональної корпоративної культури; оцінка ефективності соціальних технологій.
 • Проведення проблемних семінарів і тренінгів, адаптованих до реальних умов ведення бізнесу в Україні; методології складання звітності, як дієвого інструменту управління КСВ; сприяння стабільному розвитку бізнес-організацій.
 • Вивчення і узагальнення сфери соціальних ініціатив та підтримки їх соціальними інвестиціями бізнесу в Україні; аналіз форм переходу від благодійництва до КСВ; відповідність соціального партнерства і співробітництва справжнім потребам жителів в регіонах присутності компаній; допомога місцевим спільнотам; порівняння нашого досвіду з міжнародною практикою.
 • Консультації для менеджерів по різним аспектам соціальної відповідальності у трудових відносинах, залученню співробітників до формування стратегії розвитку громади, філософії та спільних етичних цінностей в організації, активної інтеграції бізнесу в світ соціальної відповідальності, оволодіння регуляторними інструментами, що використовуються в інших країнах для просування принципів КСВ.

Департамент програм організаційного та управлінського розвитку[ред. | ред. код]

Короткострокові програми дають можливість отримання нових актуальних знань та їх систематизацію в таких галузях як: фінанси, маркетинг, операційний і виробничий менеджмент, управління людськими ресурсами. Програми формуються на основі світових інновацій і нововведень та адаптовані до сучасного українського ринку. Навчання проходить у формі корпоративних тренінгів, бізнес-семінарів, коучингу, семінарів-практикумів тощо.

Тематики корпоративних та відкритих програм:

 • Фінанси (діагностика, бюджетування, ризик-менеджмент, оцінка бізнесу, бізнес-планування тощо)
 • Організація та управління виробничими системами та процесами (REFA-International)
 • Ефективне управління відділом маркетингу
 • Створення продукту. Управління брендами
 • Управління персоналом
 • Управління проектами (базовий та з Microsoft Project Professional)

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]