Міжнародні відносини Ліхтенштейну

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман із Спадкоємним принцем Ліхтенштейну Алоїзом (2018)

Міжнародні відносини Ліхтенштейну — комплекс двосторонніх відносин Князівства Ліхтенштейн з країнами світу та його діяльність в міжнародних організаціях та інших міжнародних інституціях.

Відносни з ЄС[ред. | ред. код]

У 2004 році Ліхтенштейн уклав з Європейським Союзом договір про розширення Європейської економічної зони. Довгий час підписання договору відкладалося внаслідок входження до ЄС у 2004 році Чеської і Словацької Республік. Чехія і Словаччина відмовлялися визнавати Ліхтенштейн державою через невирішені питання власності правлячого княжого дому. За декретам Бенеша власність німецьких (у тому числі також австрійських та Ліхтенштейну) приватних і юридичних осіб на території Чехословаччини була експропрійована цією державою. 8 вересня 2009 між Чеською Республікою та Ліхтенштейном був укладений договір про співпрацю, що ознаменувало дипломатичне визнання Ліхтенштейну Чехією. У грудні того ж року був підписаний аналогічний договір із Словаччиною.

Дипломатичні представництва за кордоном[ред. | ред. код]

Князівство має свої посольства в США, Німеччині, Бельгії (одночасно представляє Ліхтенштейн у Ватикані і є місією при Європейському Союзі), Швейцарії та Австрії. В інших державах інтереси Ліхтенштейну представляють посольства Швейцарської Конфедерації.

Примітки[ред. | ред. код]