Міжстегновий секс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжстегновий секс
Зображення
CMNS: Міжстегновий секс у Вікісховищі

Міжстегнови́й секс (англ. intercrural sex, femoral sex, interfemoral sex)[1][2] — один з видів сексу без проникнення, який полягає у здійсненні фрикцій між стегнами партнера чи партнерки. Являє собою окремий випадок фротингу[en].

У геторосексуальних контактах[ред. | ред. код]

До геторосексуального міжстегнового сексу часто вдаються підлітки: для запобігання вагітності або збереження цноти (у розумінні цілості гімена). Американська феміністка Шир Гайт[en], поводячи дослідження у 1976 і 1981 роках, виявила, що жінки здатні досягати оргазму стимуляцією клітора шляхом міжстегнового контакту. У Японії геторосексуальний міжстегновий секс є складовою сексуальної техніки сумата.

Міжстегновий секс поширений у деяких суспільствах: наприклад, згідно з опитуваннями, проведеними в 1997 році у передмістях Калькутти, 73 % чоловіків його практикують, причому на поширенність впливають і релігійні переконання: серед мусульман всього 40 % практикують, а серед індуїстів 82 %. Рівень доходів теж має значення: лише 50 % чоловіків з низькими прибутками займаються міжстегновим сексом, у той час як 88 % чоловіків зі середнім достатком повідомили про це[3].

У гомосексуальних контактах[ред. | ред. код]

Гомосексуальний міжстегновий секс був звичайним у Давній Греції, як основна форма мужолозтва: анальні зносини вважалися принизливими для приймаючого партнера. Самі стародавні греки вживали щодо таких контактів дієслово «діамерізейн» (грец. διαμηρίζειν, буквально «робити між стегнами»)[4].

Такий спосіб сексу між чоловіками відомий в англомовних країнах під іншими термінами: «Принстонський першорічок» (Princeton First-Year), «Оксфордський стиль» (Oxford Style), «Оксфордське тертя» (Oxford rub), або «Тертя Ліги плюща» (Ivy League rub)[5][6] . Такі назви з'явилися через поширення подібної практики серед учнів чоловічих навчальних закладів (Оксфорду, Принстону, університетів «Ліги Плюща») зокрема, у XIX ст[6].

Припускають, що міжстегновий секс посідав значне місце у сексуальному житті багатьох історичних осіб, відомих гомосексуальними (бісексуальними) нахилами. Так, згідно з біографом Оскара Вайлда Річардом Еллманном, поета познайомив з таким способом мужолозтва його друг Роберт Росс, і здається, Вайлд надавав йому перевагу навіть перед оральним сексом[7]. Пліткували, що Шака Зулу практикував міжстегнові зносини між своїми вояками «для згуртовування та зміцнення вірності»[8]. Вислови щодо Александра Македонського (як за його життя, так і після смерті), приписувані філософам-кінікам, наводять на думку про існування міжстегнових зносин в Александра та його друга Гефестіона[9].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. БАЗОВІ ПИТАННЯ ДОБРОВІЛЬНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ І ТЕСТУВАННЯ НА ВІЛ-ІНФЕКЦІЮ Навчальний посібник для лікарів, Київ 2007. Архів оригіналу за 11 червня 2016. 
  2. The Language of Love, Lust, Sex. Архів оригіналу за 3 березня 2016. 
  3. needs assessment of males who have sex with males in Calcutta and its suburbs. Архів оригіналу за 8 вересня 2008. 
  4. Kenneth James Dover. Greek Homosexuality. Архів оригіналу за 6 березня 2016. 
  5. The Oxford English Dictionary, s.v. «Princeton». Архів оригіналу за 19 грудня 2020. Процитовано 29 червня 2022. 
  6. а б Piepenburg, Erik (February 2006). What's Rub Got to Do With it?. Out. с. 74 and 76. Архів оригіналу за 28 червня 2014. Процитовано 18 лютого 2011. 
  7. Salon.com Sex | The Oscar Wilde centenary. Архів оригіналу за 29 вересня 2007. Процитовано 11 жовтня 2015. 
  8. Gevisser, Mark (1999). Homosexuality in Africa: An Interpretation. New York: Basic Ovitas Books. 
  9. Fox, Robin Lane (1994). Alexander the Great. Penguin Books. 

Джерела[ред. | ред. код]