Міжстегновий секс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міжстегновий секс
Зображення
CMNS: Міжстегновий секс у Вікісховищі

Міжстегнови́й секс (англ. intercrural sex, femoral sex, interfemoral sex)[1][2] — один з видів сексу без проникнення, який полягає у тому, що чоловік поміщає свій фалос між стегнами партнера і пхає його, забезпечуючи фрикцію. Являє собою окремий випадок фротингу.

У геторосексуальних контактах[ред. | ред. код]

До геторосексуального міжстегнового сексу часто вдаються підлітки: для запобігання вагітності або збереження незайманості (у розумінні цілості дівочої пліви). Відома американська феміністка Шир Гайт, поводячи дослідження у 1976 і 1981 роках, виявила, що деякі жінки здатні досягати оргазму стимуляцією клітора шляхом міжстегнового контакту. У Японії геторосексуальний міжстегновий секс є складовою сексуальної техніки сумата.

Міжстегновий секс поширений у деяких суспільствах: наприклад, згідно з опитами, проведеними в 1997 році у передмістях Калькутти, 73 % чоловіків його практикують, причому на поширенність впливає й релігійні переконання: серед мусульман всього 40 % практикувальників подібних зносин, а серед індуїстів їх 82 %. Рівень доходів теж має значення: лише 50 % чоловіків з низькими прибутками займаються міжстегновим сексом, у той час як 88 % чоловіків зі середнім достатком повідомили про це[3].

У гомосексуальних контактах[ред. | ред. код]

Гомосексуальний міжстегновий секс був звичайним у Давній Греції, як основна форма мужолозтва: анальні зносини у них вважалися принизливими для партнера, який грав пасивну роль. Самі стародавні греки вживали щодо таких контактів дієслово «діамерізейн» (грец. διαμηρίζειν, буквально «робити між стегнами»)[4].

Такий спосіб злягання між чоловіками відомий в англомовних країнах під іншими термінами: «Принстонський першорічок» (Princeton First-Year), «Оксфордський стиль» (Oxford Style), «Оксфордське тертя» (Oxford rub), або «Тертя Ліги плюща» (Ivy League rub)[5][6] . Такі назви з'явилися через поширення подібної практики серед учнів чоловічих навчальних закладів (Оксфорду, Принстону, університетів «Ліги Плюща») зокрема, у XIX ст[6].

Припускають, що міжстегновий секс посідав значне місце у статевому житті багатьох історичних осіб, відомих своїми гомосексуальними (бісексуальними) нахилами. Так, згідно з біографом Оскара Уайлда Річардом Еллманном, поета познайомив з таким способом мужолозтва його друг Роберт Росс, і здається, Уайлд надавав йому перевагу навіть перед оральним сексом[7]. Поговорювали, що Шака Зулу практикував міжстегнові зносини між своїми вояками «для згуртовування та зміцнення вірності»[8]. Вислови щодо Александра Македонського (як за його життя, так і після смерті), приписувані філософам-кінікам, наводять на думку про існування міжстегнових зносин в Александра та його друга Гефестіона[9].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. БАЗОВІ ПИТАННЯ ДОБРОВІЛЬНОГО КОНСУЛЬТУВАННЯ І ТЕСТУВАННЯ НА ВІЛ-ІНФЕКЦІЮ Навчальний посібник для лікарів, Київ 2007. 
  2. The Language of Love, Lust, Sex. 
  3. needs assessment of males who have sex with males in Calcutta and its suburbs. Архів оригіналу за 8 вересня 2008. 
  4. Kenneth James Dover. Greek Homosexuality. 
  5. The Oxford English Dictionary, s.v. «Princeton»
  6. а б Piepenburg, Erik (February 2006). What's Rub Got to Do With it?. Out. с. 74 and 76. Процитовано 18 лютого 2011. 
  7. Salon.com Sex | The Oscar Wilde centenary. Архів оригіналу за 29 вересня 2007. Процитовано 11 жовтня 2015. 
  8. Gevisser, Mark (1999). Homosexuality in Africa: An Interpretation. New York: Basic Ovitas Books. 
  9. Fox, Robin Lane (1994). Alexander the Great. Penguin Books. 

Джерела[ред. | ред. код]