Міжстегновий секс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міжстегнови́й секс (англ. intercrural sex, femoral sex, interfemoral sex)[1][2] — один з видів сексу без проникнення, який полягає у тому, що чоловік поміщає свій фалос між стегнами партнера і пхає його, забезпечуючи фрикцію. Являє собою окремий випадок фротингу.

У геторосексуальних контактах[ред. | ред. код]

До геторосексуального міжстегнового сексу часто вдаються підлітки: для запобігання вагітності або збереження незайманості (у розумінні цілості дівочої пліви). Відома американська феміністка Шир Гайт, поводячи дослідження у 1976 і 1981 роках, виявила, що деякі жінки здатні досягати оргазму стимуляцією клітора шляхом міжстегнового контакту. У Японії геторосексуальний міжстегновий секс є складовою сексуальної техніки сумата.

Міжстегновий секс поширений у деяких суспільствах: так згідно опитам, проведеним у 1997 році у передмістях Калькутти, 73 % чоловіків його практикують, причому на поширенність впливає й релігійні переконання: серед мусульман всього 40 % практикувальників подібних зносин, а серед індуїстів їх 82 %. Рівень доходів теж має значення: лише 50 % чоловіків з низькими прибутками займаються міжстегновим сексом, у той час як 88 % чоловіків зі середнім достатком повідомили про це[3].

У гомосексуальних контактах[ред. | ред. код]

Гомосексуальний міжстегновий секс був звичайним у Давній Греції, як основна форма мужолозтва: анальні зносини у них вважалися принизливими для партнера, який грав роль жінки. Самі стародавні греки вживали щодо таких контактів дієслово «діамерізейн» (грец. διαμηρίζειν, буквально «робити між стегнами»)[4].

Такий спосіб злягання між чоловіками відомий в англомовних країнах під іншими термінами: «Принстонський першорічок» (Princeton First-Year), «Оксфордський стиль» (Oxford Style), «Оксфордське тертя» (Oxford rub), або «Тертя Ліги плюща» (Ivy League rub)[5][6] . Такі назви з'явилися через поширення подібної практики серед учнів чоловічих навчальних закладів (Оксфорду, Принстону, університетів «Ліги Плюща») зокрема, у XIX ст[6].

Припускають, що міжстегновий секс посідав значне місце у статевому житті багатьох історичних осіб, відомих своїми гомосексуальними (бісексуальними) нахилами. Так, згідно з біографом Оскара Уайлда Річардом Еллманном, поета познайомив з таким способом мужолозтва його друг Роберт Росс, і здається, Уайлд надавав йому перевагу навіть перед оральним сексом[7]. Поговорювали, що Шака Зулу практикував міжстегнові зносини між своїми вояками «для згуртовування та зміцнення вірності»[8]. Вислови щодо Александра Македонського (як за його життя, так і після смерті), приписувані філософам-кінікам, наводять на думку про існування міжстегнових зносин в Александра та його друга Гефестіона[9].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]