Міккі Маус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Персонаж мультфільму
Міккі Маус
Міккі Маус.png
Вік 18 листопада 1928 (89 років)

Міккі-Маус (укр. мишеня Міккі, англ. Mickey Mouse) — створений за участю Волта Діснея в 1928 знаменитий анімаційний персонаж, один із символів американської культури.

День народження Міккі Мауса — 18 листопада. Спочатку Волт Дісней хотів назвати мишенятко Мортімером, але його дружина запропонувала свій варіант — Міккі. Дісней довго сам озвучував Міккі-Мауса в своїх мультфільмах.

Офіційним українським «голосом» Міккі Мауса є Юрій Кудрявець[1].

Міккі Маус в культурі[ред.ред. код]

  • В угорсько-німецько-канадському повнометражному анімаційному фільмі «Пастка для котів» літочислення ведеться «від різдва Міккі-Мауса»
  • Головний персонаж анімаційного фільму «Пастка для котів» Нік Грабовський до подій, показаних у мультфільмі, прийняв буддизм і оголосив себе Міккі-Маусом Тринадцятим
  • Фінальні кадри фільму «Суцільнометалева оболонка» показують загін, що марширує по палаючим руїнам в'єтнамського міста, та який співає пісню Клубу Міккі Мауса: «Ми граємо чесно, працюємо на совість / / І дружно ми живемо / / Міккі Маус, * Міккі Маус / / Ми тримаємо високо своє знамено / / Хлопчики і дівчатка, завітайте до нас / / Міккі Маус, Міккі Маус»
  • В епізоді Кільце мультсеріалу «Південний Парк» Міккі Маус показаний як злий і підприємливий директор компанії «Дісней» — він б'є підлеглих, бере головних героїв в заручники і загрожує їм розправою, вважаючи, що вони надіслані компанією Dreamworks з метою зірвати концерт Jonas Brothers.
  • Американський художник Ден О'Ніл в серії коміксів зобразив різноманітне статеве життя Міккі. Книжка швидко стала бібліографічною рідкістю.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]