Мікронезія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мікронезія — одна з трьох великих культурних областей в Тихому океані.
Цей термін також застосовується до держави Федеративні Штати Мікронезії.

Мікроне́зія від дав-гр. μικρος (малий) та νησος. (острів) — назва регіону в Тихому океані. Регіон оточений Філіппінами на північному заході, Індонезією, Папуа Новою Гвінеєю і Меланезією на заході та південному заході, і Полінезією на сході.

Держави та острови Мікронезії

Держави[ред.ред. код]

У Мікронезії знаходяться такі держави і залежні території:

Географія[ред.ред. код]

Мікронезія включає в себе близько 1500 островів із загальною площею більше 2,6 тис. км². Найбільшим з них є Гуам площею 582 км². Загальна площа океану в межах периметра островів - 7400000 км².

Історія[ред.ред. код]

Мікронезійці заселили Мікронезію кілька тисяч років тому. В XVI столітті майже вся Мікронезія стала колонією Іспанії. В XIX столітті Науру стає німецькою колонією, а острови Гілберта - британською. В 1898 р, після іспано-американської війни, острів Гуам перейшов до США, а інша частина іспанської Мікронезії - до Німеччини. В 1914 р німецька Мікронезія була захоплена Японією (тільки острів Науру, адміністративно відносився до Німецької Нової Гвінеї, був окупований Австралією). Після закінчення Другої світової війни всі японці були виселені з Мікронезії; колишні японські володіння стали підопічною територією ООН під управлінням США (див. Підопічна територія ООН Тихоокеанські острови). В 1950-х роках США проводили тут ядерні випробування. До теперішнього часу вся Мікронезія, крім Гуаму, стала незалежною.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • На острові Яп виявлені найбільші в світі гроші у вигляді кам'яних кіл (найбільше: 3 м в діаметрі, 0,5 м завтовшки і важить 4 тонни) [1].
  • У Мікронезії в 1950-х роках США проводили свої ядерні випробування.

Примітки[ред.ред. код]


Asia on the globe (grey).svg Це незавершена стаття з географії Азії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.