Міксотрофи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Міксотрофні організми або міксотрофи — мікроорганізми, що отримують електрони від неорганічного донора (сульфіду, амонію, водню), але використовуються органічні сполуки як джерело вуглецю. Деякі з цих організмів — факультативні хемолітотрофи або факультативні хемоорганотрофи, здатні використовувати різноманітні типи метаболізму залежно від умов навколишнього середовища. Також деякі з цих організмів використовують неповний цикл Кальвіна, таким чином, що вони нездатні фіксувати діоксид вуглецю та повинні використовувати органічне джерело вуглецю. Класичними прикладами міксотрофів є представники родів Beggiatoa і Thiothrix.

Міксотрофами також називають організми з змішаним типом живлення. Міксотрофам властиве автотрофне живлення неорганічними речовинами (внаслідок фотосинтезу або хемосинтезу) і гетеротрофне (екзогенними органічними сполуками). До міксотрофів відносять деякі залізобактерії, сіркобактерії, водорості, джгутикові, рослини-напівпаразити, комахоїдні рослини тощо[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Способи живлення організмів


Примітки[ред. | ред. код]

  1. * Екологічна енциклопедія: У 3-х т. / А.В. Толстоухов (гол. ред.). — К.: ТОВ "Центр екологічної освіти та інформації", 2007. — Т. 2. — 416 с.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Міксотроф // Словник – довідник з екології : навч.-метод. посіб. / уклад. О. Г. Лановенко, О. О. Остапішина. — Херсон : ПП Вишемирський В.С., 2013. — С. 123.

[[Категорія:Трофічна екологія]