Міларепа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Статуя Міларепи у монастирі Міларепа-Гомпа у долині Хеламбу, Непал
Колесо Дхарми
Буддійські вчителі,
засновники школи Каг'ю
Тілопа (988 - 1069)
Наропа (1016-1100)
 Майтріпа (1007-1077)
 Куккуріпа
Марпа (10121097)
Міларепа (1052-1135)
 Речунг (1084-1161)
Гампопа (1079-1153)
Лінія Кармап

Джецун Міларепа (Тіб.: Rje-btsun Mi-la-ras-pa) 10521135 — вчитель тибетського буддизму, відомий йог-практик, поет, автор багатьох пісень та балад, що до сьогодні відомі у Тибеті. Один із засновників школи Каг'ю. Його вчителем був Марпа-перекладач.

Біографію Міларепи можна знайти у багатьох джерелах. Він народився у заможній тибетській родині. Коли його батько раптово помер, будинок, землі та усе майно привласнив його дядько, який дуже жорстоко ставився до Міларепи, його матері та сестри. Не в змозі терпіти знущання, він пішов навчатися магії, щоб помститися своєму дядькові. Пізніше, коли дядько влаштував велике свято, Міларепа за допомогою чаклунства обрушив дах будинку, внаслідок чого загинуло 35 людей, однак дядько та тітка врятувалися. Після цього випадку жителі селища почали ставитися до його сім’ї ще жорсткіше, тож Міларепа викликав велику грозу, щоб знищити врожай. Коли Міларепа зрозумів, що такий спосіб помсти не є вірним, він почав шукати вчителя і його направили до Марпи, перекладача. До того, як Міларепа прийшов до Марпи, останній побачив сон – ніби йому принесли великий твердий діамант для огранування. До Міларепи Марпа спеціально ставився надмірно строго та суворо, примушував його робити важку роботу та відмовлявся давати буддійські посвяти. Міларепа будував будинки, до яких Марпа увесь час прискіпувався та змушував руйнувати і будувати спочатку.

Через те, що Марпа відмовлявся навчати Міларепу, останній почав благати дружину Марпи та його учнів, намагаючись вплинути на Марпу та отримати повчання. Після кількох жорстких відмов, незважаючи ні на які благання, Марпа все-таки взяв Міларепу в учні та дав настанови по медитації. Промедитувавши дванадцять років, Міларепа досягнув стану ваджрахари (повного просвітлення). Про Міларепу кажуть, що він перший, хто досягнув такого високого рівня за одне життя. У сорокап’ятирічному віці він зупинився у печері Дракар Тасо (зуб коня білої скелі), а також став мандрівним вчителем. Міларепа засвоїв численні практики медитації та йогічні практики, які передав своїм учням. Його найвідомішими учнями були Речунг та Гампопа. Гампопа став його основним наступником та розвинув його традицію.

Посилання[ред.ред. код]