Міна Ахаді

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міна Ахаді
перс. مینا احدی
Міна Ахаді
 
Партія: Worker-communist Party of Iran[d]
Народження: 1956[1][2][3]
Абхар[2][3]
Громадянство: Австрія і Іран[4][5]
Віросповідання: атеїзм
Нагороди:

Медіафайли у Вікісховищі?

Міна Ахаді (перс. مینا احدی‎) (нар. 1956 у місті Абхар, Іран) — ірансько-австрійська політична діячка. Будучи комуністичним політичним активістом, Міна сьогодні являється членом Центрального Комітету та Політбюро Робітничо-Комуністичної Партії Ірану.

Діяльність[ред. | ред. код]

Міна Ахаді виступає проти законів базуючих на вірі та підтримує права громадянства і один світський закон. Ахаді є головною фігурою Міжнародного Комітету проти смертної кари та Міжнародного Комітету проти побиття камінням. Вона також являється засновником німецької Центральної ради колишніх мусульман.[6] Центральна рада колишніх мусульман має на меті розірвати табу, яке з'являється після відмови від ісламу і протистояти законам про апостазію та політичну політику Ісламу.

Приватне життя[ред. | ред. код]

Чоловік Ахаді, який також був політичним активістом, був страчений в Ірані в день їхнього ювілею. Його страта мотивувала її боротись проти смертної кари.[7]

Мані живе та працює в Німеччині. Нещодавно жінка допомогла визволити з ув'язнення Назанін Фатехі. Внаслідок багатьох шантажів та загрози смерті, від моменту її публічного виступу на посаді голови Центральної ради колишніх мусульман, Ахаді проживає під наглядом та охороною поліції.[8][9] Міна має також двоє доньок.

20 жовтня 2007 року вона була нагороджена премією Секуларист року у Національному світському товаристві Великої Британії.[10]

Посилання[ред. | ред. код]