Міндовг Гольшанський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Міндовг Гольшанський (Міндовг Ольгимунт або Ольгимонт) — князь з роду Гольшанських початоку XIV століття, князь Київський приблизно з 1321 року.

Походження[ред.ред. код]

Його батько — Гольша (Гольшас) Романович († до 1269) — легендарний засновник князівської династії Гольшанських[1]. Син — Ольгимонт-Михайло Гольшанський.

Князювання у Києві[ред.ред. код]

Став Київським князем (був призначений намісником) після перемоги війська ВКЛ та збірного війська руських князівств під проводом Гедиміна над збірним військом з ординських, татарських загонів й руських загонів під орудою князя Станіслава Івановича у 1321 році у битві біля річки Ірпінь.

Як свідчить «Історія Русів або Малої Росії»[2]: «…Гедимін Князь року 1320-го, прийшовши в межі Малоросійські з воїнством своїм Литовським, з'єднаним з Руським, що перебувало під орудою воєвод Руських: Пренцеслава, Світольда і Блуда та Полковників Громвала, Турнила, Перунада, Ладима й інших, вигнали з Малоросії Татар, перемігши їх у трьох битвах і на останній, головній, над річкою Ірпінь, де убиті Тимур і Дивлат, Князі Татарські, Принци Ханські. По тих перемогах поновив Гедимін правління Руське під начальством вибраних од народу осіб, а над ними поставив намісником своїм з Руської породи Князя Ольшанського…»

«Там навпроти князь Станіслав Київський з військом своїм, і з татарською підмогою на Литву напав, Роман же Брянський, а з ним Лев, князь Луцький, і Ольга Переяславський легко по ньому на допомогу наступали»[3].

Після перемоги Гедимін призначив намістником Київського князівства Міндовга[4], князя Гольшанського.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Попередник
Станіслав Іванович
Alex K Kyiv Michael 2.svg Князь Київський
1321-1324
Alex K Kyiv Michael 2.svg Наступник
Ольгимонт Гольшанський