Мінет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Феляція
Еротична сцена з мінетом на аттичному червонофігурному кіліксі, бл. 510 до н. е.

Міне́т (фр. faire des minettes — «лоскотати»; від фр. minette — «кішечка») або феля́ція (лат. fellatio) — різновид статевого акту, оральний секс[1], при якому викликається пасивно статеве збудження у чоловіків дією на його пеніс ротом, язиком, губами або горлом партнера. Можливе виконання заради досягнення статевим членом ерекції, при частковій ерекції, при еректильній дисфункції, а також як замінна форма статевої діяльності при хворобливому піхвовому статевому акті. Синоніми: пенілінкція (лат. penilinctio; від penis + lingo — «лижу»), фалаторизм (від грец. φαλλός — «ерегований статевий член»). У 1920-ті-1930-ті роки слово «мінет» вживалося і для позначення кунілінгусу. (див. щоденники Хармса).

Техніка[ред. | ред. код]

Збудити партнера можна за допомогою пальців, масажуванням у ділянці лобкової кістки. Прикривайте зуби губами, коли бавитесь з пенісом. Можна задавати темп, нахил, переміщаючи свій рот, також можна регулювати глибину проникнення, як буде зручно обом. Багато хто з чоловіків любить, коли їм масажують весь член, від головки до основи пеніса. Ніжно переміщуйте мошонку. Стимуляція промежини також приносить багатьом задоволення. Реакція партнера може підказувати подальші дії. Задайте ритм та підтримуйте його. Поступово збільшуйте ритм, поки партнер наблизиться до оргазму. Якщо не бажаєте, щоб еякуляція відбулась у роті, то довести до оргазму можна за допомогою рук або краще попередньо домовитись як пройде сім'явипорскування[2].

Види мінетів[ред. | ред. код]

 • Феляція (лат. fellatio < fello — «смокчу») — найпоширеніша назва орального сексу в Західному світі, на відміну від застосовуваного тільки в російській мові терміна «мінет». Фелюючи, статевий член і/або мошонка пасивно рухаються за допомогою поцілунків, лизання, покусування або смоктання з боку партнера, що приймає. Як правило, найбільша увага приділяється голівці статевого члена. Для додаткової стимуляції партнер, що приймає, часто проводить зворотно-поступальні рухи рукою (руками) по стовбуру пеніса.
 • Іррумація (лат. irrumatio; від ir — «всередині» + ruma — «сосок») — форма активного орального сексу, що припускає, на відміну від феляції, самостійні фрикції статевого члена в ротовій порожнині. Партнер, що приймає, залишається пасивним. Як особливу форму іррумаціі розглядають техніку глибоке горло (англ. deep throat), яка передбачає фрикції пеніса безпосередньо в горлі. Іррумація, як одна з форм здійснення проникаючих статевих стосунків, супроводжується виконанням активних поштовхуючих рухів статевим членом в ротову порожнину і глотку партнера, що приймає. Ця форма сексу також може виконуватися без проникнення, методом здійснення активних поштовхуючих рухів статевого члена між ніг партнера, між верхніми частинами його стегон (відомо як міжбедерний статевий акт) або між животами двох партнерів.
 • Аутофеляція (від грец. αὐτός — «сам» + лат. fello — «смокчу») — різновид мінету, форма статевого самозадоволення, при якому статевий член лащиться ротом та язиком самостійно.
 • Гра в сніжки (англ. snowballing) або «обмін спермою» (англ. cum-swapping) — передбачає еякуляцію в рот з подальшою передачею сперми партнеру (-ам) за допомогою поцілунку, спльовування або стікання. У результаті змішування зі слиною та частого перемішування сперма спінюється і збільшується в об'ємі. Техніка часто трапляється в порнографії, але в реальному житті застосовується рідко.

Сучасне використання[ред. | ред. код]

 • До мінету вдаються під час попередніх пестощів з метою підсилити або викликати ерекцію в партнера.
 • Мінет практикується як самостійна форма сексу, якій не передують і за якою не слідують жодні інші форми сексуального контакту.
 • Жінки можуть застосовувати мінет у завершальній фазі традиційного коїтусу в спробі оберігання від вагітності, а також на прохання деяких чоловіків, які не отримують від звичайних форм статевої стимуляції потрібної емоційної розрядки.
 • Мінет виступає як форма заміщення піхвового статевого акту при виникненні болю в зовнішніх статевих органах і піхві.
 • До мінету доцільно вдаватися при вагітності жінки в той період, коли звичайний секс завдає незручності або неприйнятний.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Великий тлумачний словник сучасної української мови. Київ, 2005
 2. Louise-Andree Saulnier (M.A., TV Host Sexologist); Herb Samuels (Ph.D., City University of New York) (05 2003). Enjoying Guilty Pleasures [Заборонені задоволення] (DVD). Sinclair Intimacy Institute (англійською). Better Sex. Архів оригіналу за 2013-06-24. Процитовано 2011-06-20. 

Див. також[ред. | ред. код]