Мінський метрополітен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мінскі метрапалітэн
Minsk metro logo.gif
Belarus Minsk Metro Spartovaja.JPG
Інформація
Країна Прапор Білорусі Білорусь
Місто Герб Мінська Мінськ
Дата відкриття 30 червня 1984 року
Довжина ліній 37,27 км[1]
Кількість станцій 29[1]
Кількість ліній 2[1]
Пасажиропотік за добу 1,014 тис. (2017)[1]
Пасажиропотік за рік 305,3 млн. (2015)[1]
Схема ліній
Minsk Metro 2013.svg
metropoliten.by
Мінський метрополітен у Вікісховищі?
Minsk metro construction 1000 200.gif

Мінський метрополітен (біл. Мінскі метрапалітэн, Менскі мэтрапалітэн) — один із видів міського транспорту в Мінську. Метро в Білорусі є тільки в столиці.

Історія[ред. | ред. код]

План побудови Мінського метрополітену був затверджений Радою Міністрів БРСР 4 лютого 1974 року. 3 травня 1977 року під Мінськом почалися роботи з побудови нового виду транспорту, а 30 червня 1984 року був відкритий регулярний рух потягів від станції «Маскоўская» до станції «Інстытут Культуры» Московської лінії. В 1985 році почалися роботи з побудови 2-ї лінії метро від станції «Фрунзенская» до станції «Трактарны завод». В 1990 році цією лінією почали свій рух потяги.

Московська лінія[ред. | ред. код]

Докладніше: Московська лінія

Будівництво першої лінії Мінського Метрополітену почалося 3 травня 1977 року, коли в районі майбутньої станції були розпочаті роботи. Перша черга будівництва включала в себе 8 станцій: «Маскоўская», «Парк Чалюскінцаў», «Акадэмія Навук», «Плошча Якуба Коласа», «Плошча Перамогі», «Кастрычніцкая», «Плошча Леніна» і «Інстытут Культуры». Регулярний рух потягів по цій дільниці був відкритий 30 червня 1984 року.

За два роки 31 грудня 1986, була відкрита станція «Усход», після чого на першій лінії нічого не будувалося більш ніж 20 років.

7 листопада 2007 були відкриті дві станції Московської лінії — «Уручча» і «Барысаўскі тракт».

7 листопада 2012 були відкриті три станції Московської лінії — «Грушаўка», «Міхалова» і «Пятроўшчына».

3 червня 2014 була відкрита станція «Малінаўка».

Автозаводська лінія[ред. | ред. код]

Проектування другої лінії мінського метро розпочалося на початку 1980-х. Планувалося побудувати 15 станцій, які повинні були зв'язати Заводський район з «Чырвоным Борам». Будівництво першої черги Автозаводської лінії розпочалося в 1984 році. 31 грудня 1990 ця дільниця була відкрита. В його склад увійшли «Фрунзенская», «Няміга», «Купалаўская», «Пралетарская» і «Трактарны Завод». В березні 1991 р., на три місяці пізніше решти станцій була відкрита станція «Першамайская».

3 липня 1995 року лінія була подовжена на захід дільницею з двох станцій: «Маладзёжная» і «Пушкінская».

7 листопада 1997 року були відкриті ще дві станції на сході лінії: «Аўтазаводская» і «Партызанская».

5 вересня 2001 була відкрита «Магілёўская», а за два роки 1 вересня 2003 було побудоване електродепо «Магілёўскае».

7 листопада 2005 була відкрита остання на сьогодні дільниця Автозаводської лінії, станції: «Спартыўная», «Кунцаўшчына» і «Каменная Горка».

Перспективи розвитку[ред. | ред. код]

Перша лінія[ред. | ред. код]

У далекій перспективі продовження лінії на південь до станції «Шчомысліца». Проектується також відкриття однієї станції на північний схід від «Уруччя» — «Смаленская». Розглядається продовження лінії до Мінського інтернаціонального аеропорту у Великодворі.

Друга лінія[ред. | ред. код]

Проектуеться відкриття двох станцій на сході від станції «Магілёўская»: «Шабаны» і «Трасцянец», які обслуговуватимуть мікрорайон Шабани, віддалений від міста. Розглядаеться продовження лінії до Мінського інтернаціонального аеропорту у Великодворі. Планується також відкриття станції «Чырвоный Бор» на заході міста.

Третя лінія[ред. | ред. код]

У 2014 р. розпочалося будівництво третьої лінії мінського метро. Планувалося, що перші чотири станції запрацюють вже у листопаді 2017 року, але через затримки на будівництві, відкриття перенесли спочатку на 2019 рік, а потім на 2020 рік. Після відкриття першої черги почнеться підготовка території під розширення лінії на північ у напрямку Зеленого луга. Планується що лінія в повному складі запрацює у 2026—2028 роках.

Четверта лінія[ред. | ред. код]

Ця лінія з'єднає мікрорайони Веснянка та Серебрянка у першу чергу. Лінію буде продовжено на південь до мікрорайону Чижківка, а потім сполучено з 3 лінією у Мачулищах, простягши лінію метро через віддалений мікрорайон Мінська — Гатово. На північному-заході лінія буде проведена на захід у напрямку Ждановичів, до селища Крижівка.

Галерея[ред. | ред. код]

Мапа[ред. | ред. код]

Станції мінського метрополітену


Події[ред. | ред. код]

У серпні 1995 року в мінському метрополітені відбувся страйк з вимогою підвищення заробітку.

У квітні 2011 року на станції метро «Жовтнева» стався вибух, в результаті якого було вбито 15 людей.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г д Метро сегодня. Офіційний сайт Мінського метрополітену. Процитовано 08.05.2015. 

Посилання[ред. | ред. код]