Мінські Хайман

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хайман Мінські
Hyman P. Minsky
HymanMinsky-1.jpg
Народився 23 вересня 1919(1919-09-23)
Чикаго
Помер 24 жовтня 1996(1996-10-24) (77 років)
Рінебек
Громадянство Flag of the United States.svg США
Діяльність економіст
Alma mater Чиказький університет і Гарвардський університет
Сфера інтересів економіка
Заклад Університет Вашингтона в Сент-Луїсі[d] і Університет Каліфорнії (Берклі)
Аспіранти, докторанти Шаблон:Аспіранти-докторанти

Хайман Мінські (англ. Hyman P. Minsky; 23 вересня 1919, Чикаго - 24 жовтня 1996, Рінебек, шт. Нью-Йорк) — американський економіст, представник монетарного посткейнсіанства, автор гіпотези фінансової нестабільності.

Бакалавр (1941) Чиказького університету; магістр (1947) і доктор філософії (1954) Гарвардського університету. Служив в армії США (1943-1946), брав участь у бойових діях в Європі в ході Другої світової війни. З 1965 по 1990 р. викладав в університеті Вашингтона (Сент-Луїс). Лауреат премії Веблена - Коммонса (1996).

Мінскі виступив з різкою критикою як ортодоксального кейнсіанства, так і монетаризму, звинувативши їх у тому, що вони розглядають сучасну економіку як «сільський ярмарок». У той же час, на думку Мінскі, сучасна економіка має складний грошовий характер, в якому кредитна система є потужним внутрішнім дестабілізуючим фактором.

Момент Мінські (Minsky Moment)[ред. | ред. код]

При розробці теорії економічних циклів Хайман Мінські виділив три класи позичальників. Хеджеві можуть легко задовольнити всі вимоги за борговими виплатами, використовуючи свої грошові потоки. Спекулятивні в змозі виплачувати поточні відсотки, але змушені рефінансувати свої кредити, щоб виплачувати основну суму позики. У той же час позичальники Понці (названі так по імені відомого організатора фінансових пірамід в Америці в 1920-х Чарльза Понці) не можуть розраховувати на грошові потоки, а тільки на постійне зростання вартості активу. У разі припинення росту вони виявляються неплатоспроможними, настає момент Мінські.

Основні твори[ред. | ред. код]

  • «Джон Мейнард Кейнс» (John Maynard Keynes, 1975);
  • «Як стабілізувати нестійку економіку» (Stabilizing an Unstable Economy, 1986).

Посилання[ред. | ред. код]