Мінус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Мінус (від лат. minus «менш, менше») — математичний символ у вигляді горизонтальної риски (−).

Знак мінус має три основні сфери застосування в математиці[1]:

  1. Оператор віднімання: бінарна операція, щоб вказати операцію віднімання, наприклад, 5 − 3 = 2. Віднімання є зворотним додаванню.
  2. Прямо перед числом, коли він не є оператором віднімання, це означає від'ємне число. Наприклад, −5 (від'ємне 5).
  3. Унарна операція, який діє як інструкція для заміни операнда як протилежне число. Наприклад, якщо х = 3, тобто −x = −3, але якщо х = −3, тобто −x = 3. Аналогічно, — (−2) дорівнює 2 (є окремим випадком).

Мінус у друкарстві[ред. | ред. код]

Унарний мінус не відбивається від наступного числа. Бінарний мінус однаково відбивається з обох сторін. При розриві рядків унарний мінус не повинен відбиватися від свого аргументу, а у випадку з бінарним мінусом можливий розрив формули по ньому (у вітчизняній типографіці — з повторенням мінуса до і після розриву).

По зображенню мінус повинен мати ті ж пропорції (в ширину), і його центр повинен бути на тій же висоті, як у знака рівності і у плюса В традиційних вітчизняних шрифтах мінус часто був тотожний з тире, але в нових шрифтах він зазвичай ставиться трохи вище й має менший розмір.

Мінус у комп'ютерному наборі[ред. | ред. код]

Історично знак дефіса використовувався в комп'ютерному наборі замість мінуса і тире через відсутність окремих клавіш для останніх. У програмуванні ці символи досі не розрізняються (оскільки зазвичай для службових цілей використовуються тільки символи ASCII), але при якісному наборі текстів слід розрізняти дефіс (-), мінус (−) та тире (–).

Назва в юнікоді Код в юникоді (шістнадцятковий) Код в юникоді (десятковий) Виглядає Мнемокод в HTML 4
MINUS 2212 8722 - −

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Henri Picciotto. The Algebra Lab. Creative Publications. p. 9. ISBN 978-0-88488-964-9