Міністерство державного майна Російської імперії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Міністерство державного майна Російської імперії — орган державної виконавчої влади Кабінету Міністрів Російської імперії, який контролював державними землями та іншим державним майном.

Історія[ред.ред. код]

При установі міністерств в 1802 році створення окремого відомства для нагляду за державним майном не передбачалося. Ці функції розподілялися між підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Міністерства фінансів. З 1811 року управлінням державним майном займався Департамент державних маєтностей Міністерства фінансів, потім — V відділення Власної е.и.в. канцелярії.

Міністерство державного майна було засновано 26 грудня 1837 року. У 1843 році до складу Міністерства перейшов з фінансового відомства Лісовий департамент разом з Корпусом лісничих. У 1845 році був утворений Департамент сільського господарства, в 1848-1856 та 1874-1881 роки у віданні міністерства знаходилося Державне кіннозаводство. З 1873 по 1905 рік до складу міністерства входив Гірський департамент, що до цього перебував у фінансовому відомстві. В 1894 році відомство було перетворено в Міністерство землеробства та державного майна. У травні 1905 року воно знову змінює профіль і статус — реорганізується в Головне управління землеустрою і землеробства, в якому зосередилося здійснення столипінських аграрних реформ. У жовтня 1915 Головне управління знову перетворюється на Міністерство землеробства.

Джерела[ред.ред. код]