Міністерство економіки та кліматичної політики (Нідерланди)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міністерство економіки та кліматичної політики
(EZ)
англ. Ministerie van Economische Zaken en Klimaat
Ministerie van Economische Zaken en Klimaat Logo.png Overzicht voorgevel en rechter zijgevel complex - NL-2594AC-73 - 's-Gravenhage - 20357951.jpg
Урядовий офіс, у якому розміщено Міністерство економіки та кліматичної політики, колишня будівля Міністерства сільського господарства.
Загальна інформація
Країна Нідерланди Нідерланди
Дата створення 17 серпня 1905
Штаб-квартира Bezuidenhoutseweg 73, Гаага, Нідерланди
Відповідальний міністр Мікі Адріансенс
Підвідомчі органи Bureau for Economic Policy Analysisd і Netherlands Enterprise Agencyd
rijksoverheid.nl/ministeries/ministerie-van-economische-zaken-en-klimaat
Map

Міністерство економіки та кліматичної політики (англ. Ministerie van Economische Zaken en Klimaat) (EZK) є нідерландським міністерством. Воно займається всіма питаннями, пов'язаними з економікою Нідерландів, такими як торгівля, промисловість, зв'язок, енергопостачання, підприємництво, інновації та питання споживачів, а також політика щодо клімату[1].

Організація[ред. | ред. код]

Міністерство очолюють міністр і державний секретар з питань економічної та кліматичної політики. Офіційним керівником є Генеральний секретар.

Міністерство поділяється на різні штатні департаменти, генеральні директорати, які беруть участь у розробці політики, служби та агентства, які беруть участь у реалізації політики з повною міністерською відповідальністю, та незалежні адміністративні органи, які здійснюють політику з більшою незалежністю та менше міністерської відповідальності.

Міністерство розташоване на вулиці Bezuidenhoutseweg у Гаазі.

Генеральні директорати[ред. | ред. код]

  • Клімат і енергетика
  • Бізнес та інновації

Послуги та агентства[ред. | ред. код]

  • Служба впровадження ІКТ (DICTU)
  • Агентство Телеком
  • Нідерландське агентство підприємств
  • Державний нагляд за шахтами
  • ЦПБ
  • PIANOo (допомагає громадським організаціям у закупівлях)

Незалежні адміністративні органи (ЗБО)[ред. | ред. код]

Історія[ред. | ред. код]

Колишня штаб-квартира Міністерства економіки.
Король Віллем-Олександр відкриває відремонтований Урядовий офіс на Bezuidenhoutseweg 73, 23 травня 2013 року.

Міністерство було створено в 1905 році як Департамент сільського господарства, торгівлі та промисловості. Він оселився в 1917 році в класичній офісній будівлі, побудованій для цієї мети на Bezuidenhoutseweg 30[2].

У 1933 році воно було перейменовано в Міністерство економіки, яке зберігало до 1940 року. Після 1945 року ця назва була обрана знову, а з 1950 року був призначений державний секретар. 14 жовтня 2010 року Міністерство економіки об’єдналося з подвійним за чисельністю Міністерством сільського господарства, природи та якості харчових продуктів (LNV), утворивши Міністерство економіки, сільського господарства та інновацій (EL&I). Міністерство економіки залишило будівлю за адресою Bezuidenhoutseweg 30 («B30»), а об’єднане міністерство переїхало до більшої будівлі LNV за адресою Bezuidenhoutseweg 73 («B73»). Злиття було здійснено першим кабінетом Рютте. Коли третій кабінет Рютте вступив на посаду в 2017 році, Міністерство сільського господарства, природи та якості продуктів харчування було відроджено, але кліматичну політику було додано до того, що тепер називається Міністерством економіки та кліматичної політики.

Політичне лідерство[ред. | ред. код]

Міністром економіки є Мікі Адріансенс (VVD), міністром клімату та енергетики є Роб Джеттен (D66), державним секретарем з питань гірничодобувної промисловості є Ганс Війлбріф (D66).

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Onderwerpen Ministerie van Economische Zaken en Klimaat. De Rijksoverheid. Архів оригіналу за 20 січня 2022. Процитовано 1 квітня 2022. 
  2. B30, rijksvastgoedbedrijf