Міністерство землі та транспорту Японії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міністерство землі та транспорту Японії
(国交省)
Загальна інформація
Країна Японія
Дата створення6 січня 2001
Попередні відомстваMinistry of Transportd, Ministry of Constructiond, Hokkaido Development Agencyd і National Land Agencyd
Підвідомчі органиІнститут географії Японії, National Institute for Land and Infrastructure Managementd, Метеорологічне управління Японії, Управління морської безпеки Японії, Japan Tourism Agencyd і Q117474709?
mlit.go.jp(яп.)
Мапа
Основний корпус Міністерства землі, інфраструктури і транспорту.
Окремий корпус Міністерства землі, інфраструктури і транспорту.

Міністерство землі та транспорту (яп. 国土交通省, こくどこうつうしょう, кокудо коцу-сьо) — центральний орган виконавчої влади Японії. Відповідає за землі, інфраструктуру і транспорт країни. Складова Кабінету міністрів Японії.

Покликане ефективно розпоряджатися земельними ресурсами Японії, здійснювати нагляд за будівництвом і ремонтом споруд у населених пунктах, шляхів наземного сполучення, а також підтримувати у належному стані річки та озера. До важливих обов'язків цього відомства відноситься керування транспортом, туризмом, метеорологічне спостереження, протидія аваріям і катастрофам, та забезпечення безпеки морів і океану.

Міністерство є другим за величиною серед міністерств Японії за кількістю штатних працівників. Воно було утворене шляхом об'єднання у січні 2001 Міністерства перевезень (яп. 運輸省, ун'ю-сьо), Міністерства будівництва (яп. 建設省, кенсецу-сьо), а також Відділу розвитку Хоккайдо (北海道開発庁) і Земельних відділів (国土庁) інших 4-х міністерств.

Організація

[ред. | ред. код]

Автономні органи:

Особливі органи:

Посилання

[ред. | ред. код]