Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України
Logo of Ministry of Strategic Industries of Ukraine.png Будинок уряду України, Київ.JPG
Міністерство розташоване в Будинку Уряду
Загальна інформація
Країна  Україна
Дата створення 22 липня 2020
Керівне відомство Кабінет Міністрів України
Штаб-квартира 01601, м. Київ, вул. Миколи Лисенка, 6
Річний бюджет 7 804 611 400 ₴[1]
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Міністр — Олександр Камишін
Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України
Lesser Coat of Arms of Ukraine.svg
Ця стаття є частиною серії статей про
державний лад і устрій
України
Категорія КатегоріяІнші країни

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України — центральний орган виконавчої влади України, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Історія створення[ред. | ред. код]

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України було створене 22 липня 2020 року[2].

Мета[ред. | ред. код]

Місія Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України полягає у формуванні й реалізації державної промислової та військово-промислової політики, державної політики у сфері оборонного замовлення та оборонно-промислового комплексу, а також у літакобудівній галузі та в сфері космічної діяльності[3].

Завдання[ред. | ред. код]

На Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України покладено наступні повноваження та завдання:

 • розробка проєктів законів та інших нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції Міністерства;
 • підготовка пропозиції щодо Стратегії національної безпеки, Стратегії воєнної безпеки, Плану оборони, Стратегічного оборонного бюлетеня, Національної розвідувальної програми та інших документів з питань національної безпеки і оборони;
 • забезпечення в межах повноважень адаптації законодавства України до законодавства ЄС;
 • забезпечення функціонування системи сертифікації продукції в оборонно-промисловому комплексі згідно зі стандартами НАТО;
 • участь в організації проведення державних та інших випробувань зразків озброєння і військової техніки;
 • розробка проєктів нормативно-правових актів щодо державного оборонного замовлення та внесення їх на розгляд Уряду;
 • координація космічної діяльності в Україні та під юрисдикцією України поза її межами;
 • сприяння в установленому порядку залученню вітчизняних та іноземних інвестицій у розвиток стратегічних галузей промисловості;
 • здійснення у межах повноважень міжнародних заходів, спрямованих на формування позитивного інвестиційного іміджу України;
 • забезпечення виконання завдань і заходів, спрямованих на розвиток співробітництва з НАТО, ЄС та іншими державними стратегічними партнерами України у сферах, що належать до компетенції Мінстратегпрому.

Структура[ред. | ред. код]

Керівництво[ред. | ред. код]

Очолює Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України та керує його діяльністю — Міністр. Повноваження керівника державної служби здійснює держсекретар, підзвітний і підконтрольний Міністру. 21 березня 2023 року іністерство очолив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

Заступниками міністра призначені:

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/101/f520903n175.xlsx
 2. Уряд утворив Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. Архів оригіналу за 22 липня 2020. Процитовано 22 липня 2020. 
 3. Місія та повноваження Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України. Архів оригіналу за 26 січня 2022. Процитовано 26 січня 2022. 
 4. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 серпня 2020 року № 983-р «Про призначення Іващенка В.В. першим заступником Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України».
 5. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 3 березня 2021 року № 155-р «Про призначення Данішевського Г.В. заступником Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України».
 6. Уряд призначив заступників двом міністрам. 26.01.2022, 14:35. Архів оригіналу за 26 січня 2022. Процитовано 26 січня 2022. 
 7. Про призначення Боєва С.С. заступником Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України з питань європейської інтеграції. Офіційний вебпортал парламенту України (укр.). Процитовано 10 травня 2023. 
 8. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 10 серпня 2020 року № 980-р «Про призначення Коваленка Т.В. заступником Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації».
 9. Про призначення Грищака Д. В. заступником Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. 
 10. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року № 840-р «Про призначення Спіріної О.Д. державним секретарем Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України».

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]