Міоланія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міоланія
Meiolania platyceps
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Черепахові (Testudines)
Підряд: Прихованошийні черепахи (Cryptodira)
Родина: Міоланії (Meiolaniidae)
Рід: Міоланія (Meiolania)
Owen, 1886
Синоніми
Ceratochelys
Посилання
Вікісховище: Meiolania
Віківиди: Meiolania
EOL: 4522673
Fossilworks: 37643

Міоланія (Meiolania) — рід вимерлих черепах родини Міоланії підряду Прихованошийні черепахи. Мав 4 види. Інша назва «австралійська рогата черепаха». Ці черепахи з'явилися на уламках Гондвани (група південних материків і островів — Антарктида, Австралія, Нова Зеландія, Південна Америка, Африка, Мадагаскар і Індостан, які колись, на початку мезозою складали єдиний надматерик).

Опис[ред. | ред. код]

Загальна довжина карапаксу представників цього роду досягала 2,5 м, разом з головою та хвостом ці плазуни сягали 5 м. Голова була широка, трикутної форми. Ширина черепа між «рогами» сягала 60 см, що дає можливість судити про розміри цієї тварини. На задньобокових кінцях голови розташовувалися зверху довгі притуплені «роги» спрямовані назад і вбік. Голова і шия втягувалися під панцир боком. Очі на кінці морди були спрямовані уперед. Нижня щелепа дуже товста. Шийний відділ хребта мав висоту коротше у поздовжньому напрямку. Своїм броньованим тілом і черепом, кістяними шпильками, «рогами» і роговими щитками кінцівок, а також потужним хвостом, який явно використовувався для активного захисту, нагадувала своєрідний варіант сучасного анкілозавра. Хвіст мав кістяний чохол. Мала величезний, практично однієї довжини з панциром, могутній хвіст обсаджений 2 рядами кістяних сплощені шипів.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Полюбляли савани, лісисті, сухі місцини, узбережжя рік та озер. Харчувалися рослинної їжею. У її пошуках долали великі відстані.

Стосовно процесу парування та відкладання яєць відомостей замало.

М'ясо цих черепах було дуже смачним, і це стало причиною їх повного винищення.

Розповсюдження[ред. | ред. код]

Вони належали до єдиного роду прихованошийних черепах в Австралії. Останки тварини знайдені в четвертинних відкладеннях острова Лорд-Гав біля східного узбережжя Австралії, низка дуже близьких видів та підвидів мешкали на більшій частині австралійського материка. Ці черепахи жили в цьому районі протягом усього плейстоцену і вимерли близько 20—10 тис. років тому.

Було виявлено рештки Meiolania platiceps на острові Лорд-Гав. Вони мешкали тут 10 тисяч років тому. Після прибуття сюди перших людей, ця черепаха була винищена. Відомо, що останні черепахи існували 2000 років тому на островах Нова Каледонія та Токанод.

Види[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]