Міомбо

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Міомбове рідколісся в Малаві

Міомбо — один з видів лісистої савани в південній частині Африки. Міомбове рідколісся класифікується як біом тропічних і субтропічних лук, саван і чагарників відповідно до типології Всесвітнього фонду дикої природи. Характеризується переважною присутністю видів роду Brachystegia (назва якого на мові суахілі звучить як «міомбо») з діапазоном від вологого клімату до напівпосушливого і від тропічного до субтропічного або навіть помірного. Характерно, що дерева скидають листя протягом короткого періоду в сухий сезон для зменшення втрати води, і розпускають нове листя якраз перед початком сезону дощів з багатою золотистою і червоною гаммою кольорів, маскуючи хлорофіл і нагадуючи кольори осені помірних широт.

Екорегіони міомбового рідколісся[ред. | ред. код]

Флора та фауна[ред. | ред. код]

Переважаючим деревом є види роду Brachystegia. Незважаючи на тривалий сухий сезон (і малу кількість опадів в деяких районах) ліс є домом для багатьох видів, у тому числі кількох ендемічних видів птахів. Міомбо також забезпечує харчуванням та покривом ссавців, таких як Loxodonta africana, Lycaon pictus, Hippotragus niger, Sigmoceros lichtensteinii.

Галерея[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Bruce M Campbell. ed. 1996. The Miombo Transition: Woodlands & Welfare in Africa, CIFOR, ISBN 979-8764-07-2, standard reference on the description & uses to which animals and man put these savanna woodlands.