Міомбо
Міомбо — один з видів лісистої савани в південній частині Африки. Міомбове рідколісся класифікується як біом тропічних і субтропічних лук, саван і чагарників відповідно до типології Всесвітнього фонду дикої природи. Характеризується переважною присутністю видів роду Brachystegia (назва якого на мові суахілі звучить як «міомбо») з діапазоном від вологого клімату до напівпосушливого і від тропічного до субтропічного або навіть помірного. Характерно, що дерева скидають листя протягом короткого періоду в сухий сезон для зменшення втрати води, і розпускають нове листя якраз перед початком сезону дощів з багатою золотистою і червоною гаммою кольорів, маскуючи хлорофіл і нагадуючи кольори осені помірних широт.
Екорегіони міомбового рідколісся[ред. | ред. код]
- Ангольське міомбо (Ангола)
- Центральне міомбове рідколісся (Ангола, Бурунді, Демократична Республіка Конго, Малаві, Танзанія, Замбія)
- Східне міомбове рідколісся (Мозамбік, Танзанія)
- Південне міомбове рідколісся (Малаві, Мозамбік, південна Замбія, Зімбабве)
Флора та фауна[ред. | ред. код]
Переважаючим деревом є види роду Brachystegia. Незважаючи на тривалий сухий сезон (і малу кількість опадів в деяких районах) ліс є домом для багатьох видів, у тому числі кількох ендемічних видів птахів. Міомбо також забезпечує харчуванням та покривом ссавців, таких як Loxodonta africana, Lycaon pictus, Hippotragus niger, Sigmoceros lichtensteinii.
Галерея[ред. | ред. код]
Листя і стручки Brachystegia glaucescens
Джерела[ред. | ред. код]
- Bruce M Campbell. ed. 1996. The Miombo Transition: Woodlands & Welfare in Africa, CIFOR, ISBN 979-8764-07-2, standard reference on the description & uses to which animals and man put these savanna woodlands.