Міста-побратими

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Порі́днені міста́, міста́-партне́ри, міста́-побрати́ми — два міста, переважно різних країн, між якими встановлено постійні дружні зв'язки для взаємного ознайомлення з життям, історією та культурою, для досягнення кращого взаєморозуміння, зміцнення співпраці та дружби між їх населенням, а також для обміну досвідом у розв'язанні аналогічних проблем, що постають перед міськими органами управління та організаціями.

Співпраця міст реалізується через обмін делегаціями, художніми та спортивними колективами, виставками, а також літературою, кінофільмами, фотоматеріалами про життя міст. Не менш важливим є і обмін досвідом ведення міського господарства.

Найраніша форма поріднених міст в Європі виникла між німецьким містом Падерборн і французьким Ле-Ман у 836 році[1].

1957 року представники міст-побратимів створили Всесвітню федерацію поріднених міст (ВФПМ).

1963 року в Парижі ВФПМ ухвалила, що в останню неділю квітня відзначатиметься Всесвітній день поріднених міст.

1964 року поріднені міста СРСР об'єдналися в Асоціацію зі зв'язків радянських і зарубіжних міст. Вона входила до Спілки радянських товариств дружби та була колективним членом ВФПМ.

У 1986—1990 роках порідненими стали декілька міст НДР і ФРН, наприклад східнонімецький Айзенгюттенштадт і західнонімецький Зарлуї. Після об'єднання Німеччини пари поріднених міст виявилися в одній державі.

Примітки[ред.ред. код]

  1. The Origins of Town Twinning. Inverness: The City of Inverness Town Twinning Committee. 2008-12-08. Архів оригіналу за 2013-06-25. Процитовано 2009-10-30. 

Див. у мережі[ред.ред. код]