Містер Мік грає в поло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Містер Мік грає в поло
англ. Mr. Meek Plays Polo
Жанр — коротка науково-фантастична повість
Автор Кліффорд Сімак
Мова англійська
Опубліковано 1944

«Містер Мік грає в поло» (англ. Mr. Meek Plays Polo) — коротка науково-фантастична повість Кліффорда Сімака, вперше опублікована журналом «Planet Stories» восени 1944 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Містер Мік зупинився на одному із астероїдів в кільцях Сатурна для ремонту екрана космічного корабля. Там він зустрів Гаса Гамільтона, який мав колекцію жуків, що харчувались металом і полюбляли розв'язувати математичні задачі.

В цей час туди прибула Генрієта Перкінс із урядового департамента, щоб залагодити конфлікт між старателями 23-го та 37-го секторів. Вона вирішила організувати змагання в космічне поло між секторами. Містер Мік, який похвалився перед місцевими знанням правил, одразу був вибраний тренером команди.

Про майбутній матч стало широко відомо і на нього почали робити великі ставки. Сам містер Мік побився об заклад з капітаном команди суперників на свій корабель.

Перед грою Гас захворів, і містеру Міку довелось замінити його, грати він мав на кораблі Гаса. Під час гри, жуки які виявились на кораблі, почали поїдати його, але разом з тим і керувати кораблем збільшуючи рахунок в грі. Через загрозу жуків для поселення, повертати корабель разом з ними на астероїд було небезпечно. Містер Мік вирішив від'єднати від корабля двигун і влаштувати аварію.

Коли після матчу йому «посмертно» вручили кубок найкращого гравця, містер Мік добрався до готелю. Там він позичив скафандр, попросив віддати його кубок Гасу за втрачений корабель і продовжив свою подорож.

Посилання[ред. | ред. код]