Місто Темза

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Місто Темза
泰晤士小镇

Міська площа
Міська площа
Місто Темза
Розташування м. Темза на мапі Шанхаю
Розташування м. Темза на мапі Шанхаю
Основні дані
31°02′ пн. ш. 121°11′ сх. д. / 31.033° пн. ш. 121.183° сх. д. / 31.033; 121.183Координати: 31°02′ пн. ш. 121°11′ сх. д. / 31.033° пн. ш. 121.183° сх. д. / 31.033; 121.183
Країна КНР КНР
Регіон місто Шанхай
Населення 10 000 (проектна)
Телефонний код +86
Часовий пояс UTC+8
OSM пошук у Nominatim
Міська влада
Веб-сторінка http://www.thamestown.com
Місто Темза. Карта розташування: Китайська Народна Республіка
Місто Темза
Місто Темза
Місто Темза (Китайська Народна Республіка)


Місто Темза у Вікісховищі?
Будинок в англійському стилі

Місто Темза (китайська: 泰晤士小鎮піньїнь: tài wù shì xiǎo zhèn; англ. Thames Town) — тематичне англійське місто (мікрорайон) у Новому місті Сунцзян, в районі Сунцзян, Шанхай, КНР. Місто розташоване на притоці річки Янцзи. Через місто також протікають невеликі річки й канали. Назва міста походить від назви річки Темза, що в Англії. Архітектурний стиль мікрорайону імітує англійський класицизм.

Місто Темза є одним із 9 тематичних міст, котре побудоване за програмою «Одне місто — дев'ять міст» (спрощ.: “一城九镇”) Шанхайської комісії з планування, прийнятої в 2001 роціі.[1] Всі 9 міст є тематичними: шведське, англійське, італійське, іспанське, американське, голландське, німецьке, традиційне китайське, а також екологічне місто Лінань.

Населення міста 10 000 чол. Через практичну незаселеність житлового фонду фактична кількість населення значно менша. Будівництво міста обійшлося в 5 млрд. юанів.

Економіка[ред. | ред. код]

Основною складовою економіки міста є розвиток туристичного бізнесу та організація відпочинку і нетрадиційних видів спорту. В основному, економічний розвиток здійснюється за рахунок державних програм розвитку, співпраці із зарубіжними партнерами та інвестицій у розвиток туризму і відпочинку. У плануванні Нового міста та у проектуванні Міста Темза брали участь ряд шанхайських компаній та архітектурне бюро Аткінса (Велика Британія). Будівництво було розпочате 2001-го і завершене через 5 років у 2005-му.

Житловий фонд міста вважається порівняно дорогим для пересічних китайців і є доступним переважно для середнього класу. Більшість помешкань призначені для проживання однієї родини. Місто вважається «комфортним місцем проживання», а його житловий фонд — вигідним вкладанням коштів, а тому значна частина власників помешкань купують житло саме як «друге житло» і часто не проживають у ньому. Через ці причини у місті більшість помешкань простоюють порожніми, а місто часто називають містом-привидом. На вулицях зазвичай практично відсутні пішоходи та транспортні засоби.

У планах економічного розвитку Міста Темза та району Сунцзян як основні економічні рушії плануються два напрямки – залюднення практично незаселеного Міста Темза і зростання кількості населення Нового міста Сунцзян, що повинно привести до суттєвого зростання споживчого попиту та, у свою чергу, до зростання надходжень, а також, інвестування у розвиток індустріального сектора економіки, у першу чергу – у розвиток і поширення наукомістких технологій в галузі електроніки.[2]

Архітектура та планування[ред. | ред. код]

Вулиці, будинки та планування міста імітують архітектурний стиль типових англійських містечок різних регіонів Англії, а окремі будівлі є практично точними копіями конкретних будівель, таких, наприклад, як будівля англіканської церкви, що у Кліфтоні (Бристоль), паб Риба&чіпси, що у Лайм-Реджис (Дорсет) тощо.

Центром архітектурної композиції є центральна площа, будівлі, що її формують, та головна пішохідна вулиця, навколо яких розташовуються «покручені англійські» вулички. Вулиці вимощені бруківкою, магазинчики і будівлі соціального призначення часто мають «кутові входи», розташовані на розі вулиць. Будинки обладнані традиційними англійськими камінами та димарями, які часто взагалі відсутні у типових китайських помешканнях.

Незвичний для китайців архітектурний стиль приваблює пересічних відвідувачів як туристичний об'єкт та місце для фотографування. Найбільш популярними є екзотичні для китайців вулиці, будинки і міські пейзажі як фон для весільних фотографій.

На протилежному, північно-східному березі Дзеркального озера архітектурний колорит Англії органічно доповнює Храм Лю Сю, далі на схід від якого, аж до лінії метрополітену, простягається живописний «Центральний парк» району Сунцзян із каскадом мальовничих озер, починаючи із озер «Місячне» «Квітка», та ін. Кварталом південніше від нього розташований «Парк Зі».

Транспорт[ред. | ред. код]

China Expwy G60 sign with name.svg На південь від міста проходить швидкісна автомагістраль Шанхай — Куньмін, яка з'єднує його із центральними районами Шанхая та із його кільцевою автодорогою China Expwy G1501SH sign with name.svg.

На схід від міста, приблизно за 4 км від нього, проходить 9-та лінія Шанхайського метро. Найближчими до нього є дві станції метро  — «Сунцзян Хіньчен» (Нове місто) та «Університетське містечко Сунцзян».

Освіта та культура[ред. | ред. код]

У північній частині Нового міста Сунцзян, безпосередньо у північній частині Міста Темза та на північ від неї розташувалися навчальні та освітні заклади не тільки району Сунцзян, а і національного та міжнародного значення. Вищі навчальні заклади зосереджені в Університетському містечку Сунцзян, що займає 533 Га. На цій території розташовані:

 • Шанхайський університет іноземних мов;
 • Шанхайський інститут зовнішньої торгівлі;
 • Шанхай університет Лісінь;
 • Університет Дунхуа;
 • Шанхайський університет інженерних розробок і технологій;
 • Східнокитайський університет політичних наук;
 • Університет Фудань;
 • Шанхайський університет образотворчого мистецтва.

Безпосередньо у північно-західній частині міста розташований один із кампусів експериментальної міжнародної середньої школи-інтернату «Юе-Кун Пао» (англ. YK Pao School), (китайська: 包玉刚实验学校中学部). Школа двомовна, бікультурна (учні навчаються у англійських та у китайських групах) та інтернаціональна. У ній навчаються як місцеві діти, так і діти із 18-ти країн світу та різних регіонів Китаю. Школа готує своїх випускників до вступу до університетів світового класу і працює у тісній співпраці із аналогічними всесвітньо відомими школами, наприклад такими, як Ітонський коледж (англ. Eton College), Оксфордська початкова школа (англ. Oxford Dragon School) та ін. Школа є членом Ради міжнародних шкіл (англ. Council of International Schools — «CIS»).[3] Школу було відкрито у 2007 році.[4][5] Загалом, у районі дев'ять середніх шкіл.

Місто вважається місцем для творчих людей. У ньому розташований Художній музей Нового міста Сунцзян, клуб-книгарня, розважальні заклади для проведення концертів для порівняно невеликих аудиторій, виставковий центр міського планування, невеликі готелі. Великі промислові об'єкти, як такі, у місті відсутні.

Спорт, відпочинок, туризм[ред. | ред. код]

Штучне озеро (Шешань)
Базиліка Діви Марії (Шешань)

Місто та його околиці приваблюють відвідувачів, яких цікавлять такі нетрадиційні види спорту як веслування на байдарках і каное, та альпінізм. Саме місто та його околиці помережені річками і каналами, прокладеними між ними та між живописними озерами, де проходять як прості прогулянки, так і фестивалі для любителів повеслувати, тренування та змагання.

Любителі видиратися на скелі прямують на північ від міста до живописної гористої місцевості Шешань, окрасами якої є Шанхайський ботанічний сад Шеньшань[6][7] та мальовниче штучно створене озеро серед стрімких урвищ туфового кар'єру. Місцина Шешань також приваблює туристів і відвідувачів такими об'єктами:

 • Шешаньський національний лісопарк;
 • Шешаньська обсерваторія та Шанхайський астрономічний музей;[8]
 • Курорт Шешань із готельним та ресторанним комплексами;
 • Палац витончених мистецтв Феншеньбан;
 • Археологічний сайт Ґуанфу́лінь та «Парк реліквій Ґуанфу́лінь»;
 • Тематична природна зона «Європейський світ» (кит. 欧罗巴世界乐园);
 • Римо-католицька Базиліка Діви Марії тощо.

Поряд із місциною станція метро Шешань.

Прогулянкові судна, які відпливають від причалів озера Хуатін (Дзеркального озера) (кит. 镜湖), що поряд із центральною площею, обслуговують ряд екскурсійних річкових маршрутів як Містом Темза, так і Новим містом Сунцзян і їх околицями. Біля причалу найекзотичніший у районі плавучий водний ресторан Цзуй-Цзінь («Смарагдовий Кристал») (кит. 翠晶水上餐厅).[9]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]