Місто (роман Кліффорда Сімака)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Місто
англ. City
City(Simak1stEd).jpg
Жанр науково-фантастичний роман
Автор Кліффорд Сімак
Мова англійська
Написано 1944-1951 роки
Видавництво Gnome Press
Опубліковано 1944-1951 роки
Окреме видання 1952 (тверда палітурка)

«Місто» (англ. City) — науково-фантастичний роман Кліффорда Дональда Сімака. Твір створено у вигляді восьми оповідань, що друкувалися з 1944 по 1951 роки.

Сюжет[ред.ред. код]

Започатковане собаками Братство Життя, що складається із усіх біологічних видів, давно відмовилося від м'ясоїдства і будь-яких форм убивства. Тварини широко розселилися по безлічі паралельних світів, проте деякі зі світів ще за прадавніх часів були перетворені на планети-мурашники, які захоплені мурахами, що стали на шлях технологічного прогресу.

Кілька дослідників-собак зібрали та видали цикл із восьми легенд, що дійшли із сивої давнини. Кожна з легенд розповідає про абсурдні речі, які явно є вигаданими. Наприклад «Місто», «Війна», «Планета», «Людина». Перші оповідання оповідають про міфічну істоту «Людину» (у множині «людей»). Згідно з міфом люди переселилися на Юпітер — одну із зір, хоча всі знають, що зорі це холодні цятки на небозводі, «це ще раз доводить, що ми маємо справу із вигадкою, а не реальними фактами». Потім оповідання циклу розповідають про створення одним родом людей, незадовго до переселення, розумних собак. Собаки внаслідок хірургічних та генетичних змін отримали можливість розмовляти, також для них було створено індивідуальних роботів, які замінювали собакам руки. Останні оповідання містять легенди про те як собаки здійснювали перші кроки на шляху створення Братства Життя, плекаючи розум та взаємну повагу у всіх тварин, та почали колонізовувати паралельні світи.

Легенди із циклу розповідають про людину, легендарне створіння, якого вже давно немає на Землі. Особливо виділяється одна із людських родин, Вебстери, так, що поняття людина ототожнюється з поняттям Вебстер. Родині Вебстерів належить робот Дженкінс, що служив їм впродовж довгих тисячоліть, а тому сприймається як один із них. В останній із розповідей серії собаки знаходять Дженкінса й задають йому запитання, як Вебстери боролися з мурахами. Дженкінс відповідає, але ця відповідь незадовільна для собак — вони не знають хімії, необхідної для виготовлення отрути, крім того, убивати суперечить їхньому світогляду.