Міст Верразано

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Міст Верразано або міст Верразано-Нерроуз (англ. Verrazano-Narrows Bridge) - один з найбільших у світі підвісних мостів, з’єднує два райони Нью-Йорку — Бруклін і Статен-Айленд. Довжина центрального прольоту моста становить 1298 м, бічних прольотів - по 370,5 м. Пілони висотою 211 м, на яких підвішені несучі троси моста, видні з більшої частини Нью-Йорку. Міст - “двоповерховий”, на кожному з “поверхів” міститься по 6 смуг для руху автотранспорту.

Міст побудований в 1964 році й названий на честь італійського мореплавця Джованни да Веррацано, першого європейця, що ввійшов у бухту Нью-Йорк і ріку Гудзон. До 1981 року міст був самим більшим (по довжині центрального прольоту) висячим мостом у світі; на вересень 2006 року - є сьомим у світі по цьому параметрі, і першим у США серед мостів такої конструкції.

Міст Верразано належить міській адміністрації Нью-Йорку й перебуває під управлінням компанії “Triborough Bridge and Tunnel Authority” - агентства, афілійованого з “Metropolitan Transportation Authority”. Плата, що стягує за проїзд по мосту, становить 10 $ (4.50 $ для мотоцикла).

Міст є “завершальною ланкою” у системі швидкісних шосе, що оточують Нью-Йорк; через нього проходить траса Interstate 278. Будь-яке круїзне судно й більшість комерційних судів, що прибувають у найбільше місто США, проходять під мостом Веррезано, оскільки просвіт під мостом (відстань по вертикалі від нижньої крайки моста до поверхні води) становить 69,5 м.