Міст Мистецтв

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Міст Мистецтв

Міст Мистецтв (фр. Pont des Arts, також фр. Passerelle des Arts - пішохідний міст) - перший залізний міст Парижа через річку Сену , зараз міст пішохідний. Міст з'єднує Інститут Франції (частиною якого є знаменита Французька Академія ) і квадратний двір Луврського палацу, що звався "палацом Мистецтв" в епоху Першої імперії .

Історія[ред.ред. код]

Міст Мистецтв був побудований за наказом Наполеона в 1801-1804 роках. Своє ім'я міст одержав від Лувру , який на початку XIX століття називали «Палацом Мистецтв» завдяки колекціям творів мистецтва, що розташовувалися в ньому. Вартість побудови склала 787 655 франків і 65 сантимів . У день відкриття мосту сюди кинулися 64 000 парижан, щоб першими пройти по мосту. До 1848 за користування мостом стягувалася мито (один су).

У 1852 італійський архітектор Луї Вісконті , якому Наполеон III доручив роботи з реконструкції Лувру , повинен був зайнятися перебудовою мосту Мистецтв. Крім іншого було заплановане знесення одного зі склепінь у зв'язку з розширенням набережній Конті (Quai de Conti). Після несподіваної смерті Вісконті в 1853 його справи перейняв Ектор Лефюель . Під його керівництвом міст був розширений (1871-1876 рр.).

Під час Першої і Другої світових воєн міст серйозно постраждав від бомбардувань . З мостом неодноразово стикалися баржі ; останнє зіткнення відбулося в 1979 , що призвело до обвалу значної частини мосту. Все це призвело до необхідності провести реконструкцію мосту Мистецтв: у 1977 міст було закрито й у 1981-1984 роках проведено ґрунтовну реконструкцію під керівництвом Луї Арретча (Louis Arretche), який дотримувався планів колишнього мосту. Кількість арок була скорочена з дев'яти до семи, щоб вирівняти міст Мистецтв з Новим мостом . 27 червня 1984 мер Парижа Жак Ширак урочисто відкрив новий міст.

Зараз міст Мистецтв часто використовується художниками і фотографами як мотив завдяки мальовничому краєвиду, що відкривається з мосту; художники тут-таки виставляють свої роботи. Влітку парижани влаштовують на мосту пікніки .

Міст Мистецтв

Короткий опис[ред.ред. код]

  • Довжина мосту: 155 м
  • Ширина: 11 м
  • Конструкція: міст складається з семи аркових прольотів довжиною ок. 22 м, що стоять на 6 опорах із залізобетону з кам'яним облицюванням
  • Місце розташування: міст Мистецтв з'єднує 1-й ( правий берег ) і 6-ї округу (на лівому березі )
  • Метро : лінія 1 , станція Лувр - Ріволі або 7 лінія , станція Pont Neuf
Закохані на мосту Мистецтв

Традиції[ред.ред. код]

В кінці 20-го сторіччя закохані створили традицію: на знак вірності вони причепляють до мосту замок, часто зі своїми іменами, а ключ кидають у Сену. "Замки кохання" з'явилися в такій кількості, що створили небезпеку міцності перил мосту (влітку 2014 року під вагою замків частина перил обвалилася [1]). Крім цього, влада Парижу занепокоїлася екологічною шкодою від величезної кількості кинутих в Сену ключів. В рамках експерименту частину перил закрили спеціальним склом[2]. 1 червня 2015 року за рішенням мерії почався демонтаж замків з мосту, оскільки їхня вага стала загрожувати безпеці відвідувачів. За даними паризької мерії, кількість замків на мосту перевищила 1 мільйон, що становить додаткові 45 тон навантаження, тож замки разом з перилами вирішили зняти й замінити на інші[3].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]